9. marca sa vo viacerých slovenských mestách konali pochody Za slušné Slovensko, ktoré sa svojou účasťou podobali tým z roku 1989. Námestia zaplavili desaťtisíce nespokojných občanov a viacero zamestnávateľov vyšlo svojim zamestnancov v ústrety, aby sa aj oni mohli postaviť za svoj názor v týchto demonštráciách. Povolili im teda zavrieť obchody o niekoľko minút skôr.

Mnoho majiteľov rôznych obchodov či prevádzok bolo v piatok 9. marca voči svojim zamestnancom natoľko benevolentných, že im dovolilo skrátiť pracovnú dobu, len aby sa mohli zúčastniť pochodov.

Jednu nemilú udalosť však zažila istá Valika: “Tesne pred 17:00 v Martinuse. Predavačka pri vchode oznamovala prichádzajúcim. Prepáčte, už máme zatvorené, nakoľko sa aj my ideme zúčastniť protestu,” opísala momenty pred známym kníhkupectvom. Nie všetci však toto rozhodnutie akceptovali. Jedným z nich bol aj známy slovenský spisovateľ, humorista, dramaturg a textár Boris Filan. Prečítajte si, ako odporne sa údajne pustil do predavačky.

Server Nový Čas na margo príspevku kontaktoval samotného Borisa Filana: “Mrzí ma, že som trápil tú dievčinu, veľmi sa jej ospravedlňujem,” oľutoval svoje správanie.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.