Muži vs. ženy – nekonečná téma minulosti, súčasnosti i budúcnosti. Vieme, že milujú inak, cítia inak, že sú prosto iní. Častokrát vzťahy stroskotajú práve preto, že my, ženy, chceme od opačného pohlavia viac ako nám vedia alebo môžu dať. Nevnímame to, čo robia, čo hovoria. Chceme, aby hovorili, cítili a robili to, čo sa páči nám. Nie je to však tak trochu sebecké?

Nie nadarmo sa vraví, že muži ženám jednoducho nerozumejú. Veď kto by nám aj rozumel, no nie? :) Sme komplikované a každá sa správame podľa svojej povahy a rôznych predispozícií, ktoré máme od narodenia. Česť výnimkám ženám, ktoré vedia, čo chcú a vedia to aj jasne, stručne a priamo partnerovi zadefinovať!!! Klobúk dolu, dámy.

Nastáva však dôležitá otázka: „Ako by sa mali muži správať k ženám?“ Existuje nejaký almanach, kódex alebo zákon? Bože, ako by takáto príručka mužom pomohla… Je však otázne, koľko by mala strán (vieme predsa, že chlapi najradšej čítajú teletext, krátke správy a messenger) :) Ak by aj čosi také existovalo, ,,lovci od prírody“ by sa jej zaručene ani nedotkli. Veď komu sa chce čítať 500 stranovú príručku? Práve preto sa naša redakcia rozhodla vytvoriť krátkeho sprievodcu pre našich milujúcich, verných a oddaných chlapov. Pokúsime sa im objasniť naše signály, slová a nevypovedané myšlienky. Dúfame, že sa aspoň trošku chytia a zistia, ako sa k nám majú správať :)

1. Hovoríme iné, ako si myslíme

To je asi najväčšia záhada ľudstva. Chceme, aby ste vyniesli smeti, no nechceme vás komandovať, preto začneme rozoberať, že nerobíte to, čo sa vám povie. Na druhú stranu, ako máte vedieť, čo nám behá hlavou? Skúste sa opýtať jednoduchým spôsobom, čo od vás vlastne vyžadujeme, a tak naše slová nasmerujete do tých správnych formulácii: „Zlatko, vynes prosím kôš…“ Dosť zrozumiteľne, či?

Poučenie pre mužov: Snažte sa ženu naviesť na to, aby vám priamo povedala, čo chce!(týka sa to takmer všetkých oblastí od domácich prác až po samotný seks)

001

2. Potrebujeme ochranu

Každá z nás túži po silnom a oddanom partnerovi, ktorý o nás bojuje, snaží sa získať naše srdce, a tým vyjadruje obrovskú schopnosť byť ochrancom pred zlom celého sveta. Buďte teda zdatnými a silnými mužmi!

Poučenie pre mužov: V žiadnom prípade neprejavte ani kúsok strachu. To vás môže zaradiť medzi slabšie jedince. Myslite na to, že ste lovci.

3. Potrebujeme istotu

Nič neraní viac ako pocit, že sme pre niekoho druhou voľbou. Rady od vás počúvame, milí chlapi, ako je vám s nami dobre, že ste spokojní, či sa vám páčime. Slovné spojenie „milujem ťa“ je úžasná vec a spoločné plány do budúcnosti sú stavebným kameňom každého dlhodobého vzťahu.

Poučenie pre mužov: Snažte sa vyjadriť pocity, ktoré cítite s partnerkou. Bude vám vďačná.

4. Nezanedbávajte nás

Ignorácia, nedostatok času a nevšímavosť sú faktory, vďaka ktorým zvesíme hlavu a trápime sa nad otázkou, či to má s vami ešte význam? Mnohokrát sme tak zaslepené tým, čo cítime, že si myslíme, a dokonca sa po čase presvedčíme, že to takto asi funguje a tak je to správne.

Poučenie pre mužov: Všímajte si každučký detail (nové líčenie, rúž, spodné prádlo, oblečenie, uprataný stôl, umyté podlahy, vykúpané deti a pod.). Skúste pochváliť tej svojej niektorú z týchto vecí a uvidíte, ako sa rozžiari. A viete prečo? Lebo ste si všimli to, na čom dlho pracovala.

5. Doprajte nám čas

To, že sa mužské pohlavie vzruší o 1000x skôr je všeobecne známe. S nami, ženami, to až tak rýchlo nejde. Veľmi ťažko sa nám vypína mozog. Práve preto potrebujeme na vzrušenie čas. Skúste sa s nami pohrať (stačí hladiť tvár, stehno, zadok či prsia) a uvidíte, aký to bude mať efekt. Možno vám 5 minút príde ako dlhý čas, no snažte sa myslieť aj na partnerkine uspokojenie.

Poučenie pre mužov: Skúste chvíľu vydržať, aj keď ste už „hotový“. Partnerka zaručene ocení, keď sa povenujete najprv jej a potom dosiahnete spoločný vrchol.

00

Milí chlapi, ak budete dodržiavať týchto pár jednoduchých bodov a snažiť sa, aby váš vzťah rozkvital, rovnako, ako žena po vašom boku, budete šťastní. Áno, dá to zabrať, ale ani stavba domu nie je jednoduchá. :)

Čo sa však ešte môže stať je prípad, kedy partnerka, ktorej budete dávať seba a svoju lásku, nebude nadšená z vášho správania, ba dokonca ním môže aj pohŕdať. Sú aj také. Rovnako ako sú zlí a arogantní muži, tak sú aj namyslené a se*uchtivé ženské, ktoré si vyžadujú pozornosť celého ľudstva a sú lovkyne. To predsa nechcete. Vy chcete dobíjať, vy chcete loviť, vy si chcete vyberať! Vždy si zvoľte správne partnerky, aby ste sa zbytočne nesklamali. Vyberajte si nie tie s najväčšími kozami, s guľatým zadkom a nohami až po zem, ale tie, ktoré myslia viac na krásu svojej duše ako zovňajšku. Lebo vonkajšia krása raz pominie (časom a vekom), ale krása duše a srdca ostane krásna aj po mnohých rokoch.

Foto: pexels.com