Ak ste sa práve zasmiali, pretože ste presvedčené, že žiadna zmena nenastane a prepadol vás totálny pesimizmus, očividne nie ste pripravené na zmenu k lepšiemu. Nevadí. Niekto iný sa však práve rozhodol bojovať za svoje lepšie a zdravšie JA. Za odhodlanie a sebazaprenie, ktoré do boja vložíte, budete štedro odmenené! A to všetko už za pár hodín!

Cigareta s kávičkou, cigareta ako rýchly obed, cigareta v dopravnej zápche. Zapálite si, keď vás vytáča šéf alebo rodinný život je jeden veľký chaos? Samozrejme, že áno. A vaša pokožka sa krčí a vráskavie, ste viac náchylné k chorobám, strácate energiu a svet je fádny ako dym? Exkluzívne pre vás prinášame zopár motivačných faktov, ktoré zaručia, že v priebehu pár hodín budete zdravšie a šťastnejšie.

1. V priebehu 20 minút…

… vám klesne krvný tlak a zlepší sa cirkulácia v tele (pocítite to v rukách i nohách).

2. Po 8. hodinách…

… sa hladina nikotínu vo vašom tele zníži o 6,25 % a kyslík začne prečisťovať vaše zanesené vnútro.

3. Po 48. hodinách…

… odkedy ste zahodili poslednú cigaretu, sa zredukuje riziko infarktu a obnovia sa vám čuchové a chuťové vnemy. Woow. To už hej.

4. Po 3. dňoch…

… pravdepodobne budete cítiť silnú túžbu zapáliť si. Ale nenechajte sa zlomiť! Už teraz sa vám zlepšilo dýchanie. Skúste kráčať rezkejšie ako obyčajne, pokiaľ sa dá, vyberte si schody a výťah nechajte dôchodcom.

5. Po 2. mesiacoch…

… nebude rýchla chôdza problémom a schody sú malina – pohoda. Činnosť pľúc sa vám zlepšila o 30 %, a čo sa týka vášho platu, bude asi rovnaký, bohužiaľ. Nevadí, pretože stresové záchvaty sa zmierňujú a ich počet sa redukuje.

6. Do 9. mesiacov…

… bude dýchanie radosťou. Pľúca sa regenerujú a prečisťujú. Vy už netrpíte záchvatmi kašľa ako kedysi a nepotrebuje sa zbavovať toho hnusného hlienu a značkovať chodníky.

7. Na prvé výročie…

… po vašom veľkom rozhodnutí sa riziko infarktu zníži o 50 %! Ocenia to hlavne vaši rodinní príslušníci. Prekvapí vás level vašej životnej energie a ak to podporíte cvičením, bude ešte lepší. Zázrak za pár hodín? Nie, len vaše odhodlanie.

8. 5 rokov…

… od poslednej cigarety je riziko srdcovej príhody rovnaké ako u pasívnych fajčiaroch. Ženy, ex-fajčiarky, vám sa výrazne zredukovalo riziko diabetu. Fantastické! Všimli ste si, že váš se*uálny život je výrazne lepší? Prečo asi…

9. Po 10. rokoch

Veľká gratulácia!!! Riziko rakoviny úst, hrtanu, pankreasu, diabetu (u mužov aj žien) sa znížilo na minimum, rakovina pľúc na 30 %. Okrem se*uálneho života sa zlepšila aj vaša plodnosť, kvalita pokožky, stratil sa zápach z úst, vaše zuby sú belšie a vy šťastnejšie.

Prečo sme však spomenuli pasívnych fajčiarov a nie nefajčiarov? Jednoducho teraz fajčíme všetci. Deti, dospievajúci, dospelí, starí ľudia. Už len dýchanie cigaretového dymu, ktoré obsahuje 7 000 chemikálií, sa vo svete podpísalo pod 600 000 úmrtí za rok. Cigareta obsahuje asi 600 ingrediencií, z ktorých približne 69 nám zaručene spôsobí rakovinu. Takže je načase nebyť sebecká a spraviť niečo aj pre ľudí okolo. Ale hlavne, za ušetrené peniažky si môžete užiť krásnu dovolenku pri mori alebo niekde na lyžiach. To už necháme na vašej chuti. Držíme VÁM a NÁM palce! :)

Zdroj: thehealthysoul.com