Večne diskutovaná téma očkovania u malých detí neustále vyvoláva v spoločnosti množstvo otáznikov. Len máloktorá žena sa vyhne pochybnostiam, ktoré vznikajú najmä na základe skúseností príbuzných či kamarátok z okolia. Populárna mamina Mária Bartalos svoj postoj k spornému medicínskemu zásahu odprezentovala bez váhania.

Bezprostredne po narodení prírastku sú rodičia vystavení obrovskému tlaku súvisiacemu predovšetkým so správnymi rozhodnutiami v oblasti starostlivosti o bábätko. Každému záleží hlavne na tom, aby dieťa bolo zdravé a dokázalo sa vyhnúť nebezpečným, ba až smrteľným nákazám.

deti
Ilustračná fotka

Podľa lekárov sa očkovanie vo všeobecnosti považuje za najúčinnejší spôsob prevencie pred ochoreniami, kedy neskorý zásah môže priniesť vážne ohrozenia na živote malého nevinniatka, pričom v prípade niektorých chorôb ani prvotriedna lekárska starostlivosť, bohužiaľ, nepomôže. Batoľatá tak v priebehu prvých dvoch rokov musia absolvovať až štyri očkovacie dávky, chrániace pred najzákernejšími nástrahami.

Najznámejšími vakcínami v našich končinách sú hexavalentná a MMR vakcína. Prvá spomenutá sa podáva už dvojmesačným bábätkám, i keď viaceré maminy doktora neraz požiadajú o odklad z dôvodu vyššej bezpečnosti. To je aj prípad slávnej slovenskej herečky Márie Bartalos – tá sa neváhala podeliť o vlastnú skúsenosť.

maria bartalos

Súhlasí Mary Bartalos s povinným očkovaním dieťaťa?

Hoci sa takmer na každom dieťati prejavia vedľajšie účinky v podobe vysokých teplôt, zimnice, zvracania či nevrlého správania, nie je to nič v porovnaní s tým, akou silou by dokázala udrieť niektorá z nebezpečných chorôb, pred ktorou má vakcína chrániť. Presne to si zjavne povedala i pôvabná ryšavka, ktorá voči očkovaniu zaujala jasný postoj.

Kráska sa totiž ukázala počas návštevy kliniky, kde sa rozhodla päťmesačného Noela nechať po prvýkrát zaočkovať. Niekdajšia hviezda seriálu Oteckovia sa očividne ničoho neobáva a svojím príspevkom mamičkám dokonca predstavuje, akým spôsobom sa môžu dopátrať podrobnejších informácií ohľadne povinného lekárskeho zákroku u detí.

,,My sme dvaja kamaráti a ideme sa prvýkrát očkovať. Alebo ako voľakedy – ideme sa zaštepiť,“ herečka sa zdôverila so širokým úsmevom na perách a so synčekom v náručí, čím dala k očkovaniu jasne najavo svoj pozitívny prístup. A aký názor, prípadne vlastné skúsenosti máte vy? Dajte nám vedieť do komentárov na Facebooku.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

maria bartalos syn

Zdroj: Instagram/maria.bartalos | Foto: Instagram/maria.bartalos, Pixabay