Začiatkom roka boli predstavené jednotlivé etapy pre postupné zaočkovanie väčšiny slovenského obyvateľstva voči ochoreniu Covid-19. Plány sa ale postupom času menia a teraz dokonca dochádza k dočasnému pozastaveniu podávania prvej dávky očkovacej látky.

Už po informáciách o vetovaní dodávky vakcín Sputnik V z Ruska bolo jasné, že si naša krajina koleduje o problém. A keďže sa vláda na používaní stále nedokázala dohodnúť, tisíce Slovákov prichádzajú o možnosť dostať sa k vakcíne podľa prvotných harmonogramov.

vakcíny Ministerstvo zdravotníctva naviac prichádza so zarážajúcou informáciou o pozastavení očkovania prvou dávkou minimálne na týždeň. Kompetentní vyjadrili ľútosť nad tým, že voľné termíny na oficiálnych stránkach momentálne nepribúdajú, čo je spôsobené komplikovanou situáciou s dostupnosťou potrebných liečiv.

V týchto dňom sa uskutoční len preočkovanie druhou dávkou a naplánované očkovanie obyvateľov domovov sociálnych služieb i učiteľov. Široká verejnosť sa však minimálne do budúceho týždňa nových termínov nedočká. ,,Postup pri očkovaní neustále prispôsobujeme aktuálnym dodávkam vakcín, ktoré prichádzajú nestabilne, nie vždy podľa plánu,” informuje rezort zdravotníctva.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj|Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky