Existuje milión spôsobov, ako skrášliť naše očné viečka a každý z nich môže byť správny. My sme sa rozhodli zosumarizovať zopár krokov, ktoré by ste nemali vynechať alebo práve naopak, ktorým by ste sa mohli radšej vyhnúť.

Každá žena má svoj vlastný štýl nanášania očných tieňov. Niekto preferuje prirodzený vzhľad a oči zvýrazňuje iba špirálou, iné nepohrdnú ani dymovým či masívnym líčením. Či už patríte k milovníčkam hrubých očných liniek alebo jednoduchšieho štýlu, nikdy neviete, kedy sa vám nasledujúce riadky zídu.

Základom je základ

Na to, aby na vašich viečkach vydržal tieň čo najdlhšie, je dôležité ho tam predovšetkým udržať. To docielite použitím podkladu na očné tiene. Tzv. „eye shadow primer“ je akýmsi make-upom pre vaše viečka, zakryje všetky farebné nerovnosti, po nanesení tieňov sa produkt ďalej nerozmazáva a zostáva na svojom mieste.

Začnite bledšími farbami

Očné tiene nanášajte takým spôsobom, aby ste na nich mohli stavať. Najskôr na celé viečko, tesne pod obočie a na vnútorný kútik očí nanesiete bledšiu, napríklad telovú farbu. Postupne pridávate tmavšie a tmavšie farby a pohybujeme sa smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Všetky vrstvy postupne roztierate štetcom dostratena. Na túto techniku sú najlepšie palety očných tieňov, ktoré ponúkajú priamo zostavu farieb, ktoré k sebe ladia.

Brown_eye_shadow_palette

Použite správny štetec

Spôsoby, akými možno nanášať očné tiene, sa rôznia. Najvhodnejšie sú ploché štetce, ktoré vám pomôžu rovnomerne naniesť produkt tam, kam potrebujete. Tzv. „fluffy“, čiže huňatý štetec, je vhodnejší skôr na následné rozmazávanie tieňa dostratena, nie na samotné nanášanie. Dobrým nástrojom sú aj vaše prsty.

Nezabudnite aj na spodné viečko

Aj táto minimálna časť vášho tela si zaslúži náležitú pozornosť. Po tom, ako korektorom zakryjete prípadné kruhy pod očami, je namieste naniesť očný tieň aj sem. Nie však hocijaký. Vyhnite sa bledým lesklým odtieňom, ktoré môžu spôsobiť to, že vaše oči budú pôsobiť opuchnutým dojmom. Použite radšej niektorý z tmavších odtieňov, ktoré ste použili na vonkajšiu stranu vášho horného viečka a mierne ho rozmaže pozdĺž toho dolného. Aj takáto maličkosť môže urobiť zázraky.

Zopár rád na záver

Popri nanášaní očných tieňov sa neraz stane, že jeho jemné farebné čiastočky sa dostanú aj tam, kde nemajú, najčastejšie do oblastí pod očami. Na ich odstránenie odporúčame použiť radšej štetec ako ďalšiu vrstvu korektora. Farby nanášajte v menších množstvách pomocou menšieho štetca, budete tak mať väčšiu kontrolu nad tým, čo robíte a vždy je ľahšie intenzitu farby zvyšovať ako znižovať. Takisto sa vyhnite aj priveľkému highlightu pod vaším obočím. Zvýrazniť ho bledou farbou je, samozrejme, skvelý trik, avšak treba ho vedieť správe predviesť.

Zdroj: Youtube, Wikipédia