Herečka Zdena Studenková, ktorá v máji tohto roku oslávila 62 rokov, na svoj vek rozhodne nevyzerá. Vďaka jej osobnosti, šarmu a hereckému talentu ju právom môžme považovať za hereckú divu! Preto by nikoho ani vo sne nenapadlo, že by sa Zdenka mohla niekedy vyjadriť na margo svojho hereckého povolania tak, ako to odznelo v Nedeľnej talkshow Fun Rádia.

Studenková má za sebou obrovské množstvo hereckých rolí, ktoré stvárnila na divadelných doskách, v televízii aj pred filmovými kamerami. Podľa jej vlastných slov však svoju prácu vrcholne neznáša!

Sympatická plavovláska začala budovať svoju hereckú kariéru už ako dvadsaťročná. Jej talent a osobné čaro bolo vždy neprehliadnuteľné, a aj preto stále patrí medzi naše najlepšie herečky. V rozhlasovom vysielaní Fun Rádia však Studenková šokovala tvrdením, že nakrúcania má plné zuby. „Pre mňa nie je rock’n roll chodiť do toi toi, vstávaš o štvrtej ráno, lebo o piatej si v maskérni. Voľakedy najbližšia krčma bola dva kilometre, ani čaj nebol. Ja som to nenávidela, celý život nenávidím filmovačky,“ priznala herečka s neskrývanou dávkou rozhorčenia. Poznamenala zároveň, že za posledných desať rokov nevidela žiadny slovenský film.

zdenaNajväčšiu slávu zožala Zdenka pred filmovými kamerami. Nezabudnuteľnú rolu speváčky stvárnila v komédii “S tebou mně baví svět” (1982), v ktorej si hlas prepožičala od Heleny Vondráčkovej. Veľký úspech zaznamenala v erotickej komédii Anděl s ďáblem v tele (1983) či v rozprávke Panna a netvor (1978). Studenková zažiarila aj v seriálových úlohách, napr. Medzi nami, Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák, Horúca krv, či Búrlivé víno. Dnes už však vieme, že herecké remeslo jej nie je vždy po chuti.
Zdroj: csfd.cz, Funradio.sk | Foto: Facebook