V dnešnej dobe nie je ničím výnimočným, keď spolu ľudia komunikujú prevažne cez sociálne siete. Virtuálny svet v sebe ale zahrňuje mnohé riziká, nad ktorými sa v bežné dni vôbec nezamýšľame. Na ľahkovážnosť však prednedávnom doplatili stovky odvážnejších Sloveniek…

Ak by ste si mysleli, že do vašej súkromnej pošty na Facebooku nemôže nikto cudzí nahliadnuť, nie je to celkom pravda. Moderné technológie ponúkajú hackerom viaceré možnosti k tomu, aby sa pomerne jednoduchým spôsobom dokázali zmocniť rôznych osobných informácií od tretích strán.

Svoje o tom vedia aj rozhorčené slovenské ženy, ktorých obnažené fotky zo súkromných správ skončili na nechutnej stránke pre pánov. Podľa informácií televízie Markíza sa na novom webe našli mamičky na materskej, manželky, priateľky či dokonca neplnoleté slečny.

Pozor na podvodné techniky!

Existuje pritom nejeden spôsob, ako si podvodníci môžu prečítať obsah vašej pošty na Facebooku, pričom jedným z nich je neuvážené klikanie na podozrivé odkazy. Na trúfalosť neznámeho páchateľa tak doplatili stovky žien posielajúcich odvážne zábery polonahých či dokonca nahých tiel svojim partnerom cez správy.

Hoci sa už celou vecou niekoľko týždňov zaoberá aj polícia, v prípade internetových lúpeží je dolapenie a usvedčenie páchateľa veľmi obtiažne. Každá z nás by si teda mala vopred veľmi dobre rozmyslieť, či stojí chvíľkové potešenie za riskovanie dobrej povesti či narušenie medziľudských vzťahov!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: Pixabay.com