George Michael († 53), jeden z najuznávanejších kontroverzných spevákov všetkých čias, zomrel počas tohtoročných vianočných sviatkov. Jeho úmrtie je obrovskou stratou nielen pre hudobný svet, ale aj pre jeho milióny fanúšikov.

George Michael, vlastným menom Georgios Kyriacos Panayiotou, má na svojom konte neuveriteľné množstvo hitov a viac ako 10 miliónov predaných albumov. S menom talentovaného speváka sa dlhé roky skloňovali rôzne kontroverzné aféry súvisiace s jeho orientáciou a užívaním drog. Nezabudnuteľné single Georga pravidelne obsadzovali prvé priečky hitparád a bol akýmsi “symbolom” osemdesiatych rokov. Podľa BBC skonal mnohonásobne ocenený umelec 25. decembra, a teda na prvý sviatok vianočný, doma v Goring v Oxfordshire, v kruhu svojich najbližších. George mal v poslednom období veľké zdravotné problémy, pre ktoré bol niekoľkokrát hospitalizovaný.

Začiatky jeho kariéry sa datujú od roku 1982, kedy so svojím priateľom zo školy Andrewom Ridgeleym založili hudobnú skupinu WHAM! Pod týmto názvom vydali jednu z najpopulárnejších vianočných skladieb histórie ,,Last Christmas”, ktorá sa stala symbolom Vianoc a dodnes patrí k najpočúvanejším singlom sveta.

Neskôr sa spevák vydal na sólovú dráhu a získal nespočetné množstvo ocenení. Debutový song “Faith” priniesol šokujúco rýchlo Georgovi hudobnú cenu Grammy v kategórii Najlepší Album roku 1988. Jeho úžasný spevácky, skladateľský i produkčný talent ho predurčili k tomu, aby sa stal jedným z najpredávanejších a najrešpektovanejších svetových umelcov vôbec.

Singel ,,Faith”, ktorý mu priniesol cenu Grammy

Wham! -Wake Me Up Before You Go-Go

George Michael s Eltonom Johnom: ,,Don’t Let The Sun Go Down On Me”

Počas soulovej dráhy vydal v roku 2002 obrovský hit ,,Freeek”

Zdroj: BBC.co.uk | Video: YouTube | Foto: fanart.tv

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)