Niekdajší lámači ženských sŕdc sa v sobotu vrátili pred skandujúce publikum v Prahe, kde si zaspomínali na časy svojej najväčšej slávy. Krátko nato jednému členovi skupiny Lunetic radosť z koncertu prekazila obrovská tragédia.

Okrem Adama Pavlovčina s novou prezývkou ADONXS prijala pozvanie od Leoša Mareša na jeho veľkolepú šou v O2 aréne aj kapela Lunetic. Po emóciami nabitom vystúpení však nastal doslova horor.

Vašek Jelínek po ceste do Jablonca nad Nisou, kde žije, zrazil na 44. kilometri D10 v smere na Turnov chodca, ktorý pri benzínovej pumpe v Mladej Boleslavi prebiehal cez diaľnicu.  „Chodec, ročník 1982, prechádzal diaľnicou, kde ho najprv v ľavom jazdnom pruhu zrazilo osobné vozidlo. Vplyvom nárazu bolo telo odmrštené do pravého jazdného pruhu, kde ho prešlo ďalšie vozidlo,“ uviedla Polícia ČR pre český Blesk, podľa ktorého zístení by jedno z vozidiel malo patriť práve známemu členovi Luneticu. Ako sa však pre Blesk vyjadril svedok, spevákova vina to určite nie je.

„Desať minút oživoval chodcu, ktorý prišiel zrážkou o nohu. Vašek zachoval chladnú hlavu a robil všetko, čo sa dalo, až do príjazdu záchranky,“ povedal svedok nehody. 4O-ročný muž napokon veľkým zraneniam, bohužiaľ, podľahol, pričom okolnosťami zrážky sa zaoberajú mladoboleslavskí kriminalisti.

Vašek o tragickej udalosti zatiaľ mlčí, podľa slov manažéra Luneticu nesie situáciu veľmi ťažko. „Už teraz má z toho nesmiernu traumu, ktorú si ponesie až do konca života. A to i napriek tomu, že tragédii nemohol nijako zabrániť a hlavne ju nezavinil,“ povedal Zdeněk Obhlídal, ktorý prezradil i to, že Vašek sa zo šoku aktuálne spamätáva na Ibize, kde ráno po nehode odletel s manželkou.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/lunetic_official