V piatok 5.8.2016 zomrel v Piešťanoch slovenský umelec, divadelný pedagóg a najmä obľúbený herec Juraj Slezáček.

Juraj Slezáček, obľúbený herec všetkých generácií, skonal 5.8.2016 v Piešťanoch. Umelec, ktorý stvárnil desiatky hereckých postáv, bol od roku 1964 členom Činohry SND, v ktorej od roku 1979 zastával aj funkciu umeleckého riaditeľa. Okrem tejto profesie vykonával aj pedagogickú činnosť na VŠMU, v rokoch 1996 – 2002 pôsobil ako dekan Činohernej a bábkovej fakulty VŠMU v Bratislave.

Untitled-2

Juraj Slezáček, ktorého si mladí pamätajú najmä zo seriálu Panelák, kde stvárnil obľúbeného Emila Blichára aj so svojim verným psom Klorkom, podľahol chorobe. Od roku 2015 zvádzal boj so zákernou rakovinou dutiny ústnej, ktorá ho však napokon pripravila o všetky sily. Česť jeho pamiatke!

Untitled-3Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)