Jubilejná Farma X už klope na dvere a s ňou aj nové pravidlá radikálne sa líšiace od predchádzajúcich ročníkov. Podstatou desiatej série bude spoločenský status, ktorý zamieša karty v boji o vytúženú finančnú výhru. 

Práve kvôli postaveniu ostlovili tvorcovia vidieckej reality šou celebrity, ktoré sa na niekoľko týždňov ocitnú v podmienkach, na aké vôbec nie sú zvyknuté. Táto myšlienka však neprešla cez skalných fanúšikov farmárskeho projektu, ľudia si naň totiž vytvorili názor ešte pred jeho začiatkom.

To, že volajú do Farmy “celebrity” len utvrdzuje človeka v tom, že všetko je iba hrané. Ani jedna “celebrita” by nešla 24/7 do hentakých podmienok,“ reaguje jedna z našich čitateliek.

Okrem straty dôveryhodnosti sa diváci ohradzujú aj na niekoľkotisícovú výhru. Šancu zabojovať o veľkú čiastku peňazí by dopriali skôr ľuďom, pre ktorých to môže byť jediná cesta za zdravím. „Celebrity? Tie, čo to nepotrebujú? Prečo nemajú šancu ľudia, ktorí by sa naozaj pokúsili vyhrať tie peniaze a ktorí ich potrebujú?“ Znie ďalšia reakcia.

Nie všetci však vidia túto zmenu v negatívnom svetle. Aj podľa nás ide o milé osvieženie zabehnutého stereotypu, ktorý Farma pomaly, ale určite prinášala. Okrem toho, pravidlá hry ešte neboli odhalené, tak je otázne, ako bude v skutočnosti účinkovanie celebrít s “obyčajnými ľuďmi” prebiehať.

Foto: Instagram, Facebook