Potrat – už to samotné slovo v sebe nesie niečo strašné. Predovšetkým v prípade, ak ide o spontánnu a neželanú stratu dieťatka, je to pre ženu mimoriadne traumatizujúca skúsenosť, hoci globálne nie až tak ojedinelá. Napriek tomu, že väčšinou k odumretiu plodu dochádza v prvom trimestri tehotenstva, Brittany Gonzalez, manželka herca Kellana Lutza, prišla o vytúžené dieťatko až v čase, keď bolo v jej brušku takmer úplne vyvinuté. Pár tak momentálne prežíva neopísateľnú bolesť.

Tragédie sa, bohužiaľ, stávajú a jednou z nich je nepochybne to, keď žene v tele umrie dlho očakávaný potomok. Práve to si pred pár dňami zažila Brittany Gonzalez, pričom lekári mali potom, ako jej oznámili strašnú správu, smutnú povinnosť mŕtvy plod odrodiť. Zdrvení manželia tak hľadajú útechu v silnej kresťanskej viere.

„Dievčatko moje, bolo mi absolútnou cťou a radosťou byť ti týchto posledných 6 mesiacov matkou. Robila som to najlepšie, ako som vedela a užívala som si každú sekundu, čo som na obrazovke prístroja zazrela tvoju tváričku či pocítila tvoje kopančeky. Nechápem, prečo sa to muselo stať, avšak časť zo mňa našla zmierenie v pomyslení, že si nikdy nezažila bolesť či zlomené srdce. A ani nikdy nepocítiš,“ vyznala sa na sociálnej sieti Brittany a dodala, že sa teší, až jedného dňa svoje dieťatko, ktoré sa malo narodiť na jar, spozná v nebi.

„Nie som pripravená hovoriť o tom, čo sa stalo, a pochybujem, že niekedy budem. Môžem však povedať, že som nesmierne vďačná za úžasného manžela, ktorý pri mne celý čas stojí,“ zlomená Brittany pochválila filmového Emmetta, svojho muža Kellana. Pár sa zhodol na tom, že síce oplakáva minulé straty, no nikdy nebude plakať pre budúcnosť, pretože kým existuje budúcnosť, jestvuje aj nádej. Manželia teda naznačili, že úmrtie dievčatka ich od ďalších snáh o potomka neodradí.

Kellan ako Emmett v slávnom Twilighte. Po jeho boku stojí Nikki Reed alias Rosalie Hale, jeho filmová partnerka. Herečka bola jednou z prvých, kto vyjadril Brittany spoluúčasť.

„Tento týždeň bol šialenou horskou dráhou emócií. Zlomené srdce dostalo úplne novú podobu, som však vďačný aj za tých 6 mesiacov a samotnú cestu, ktorou sme spolu prešli. V živote možno nedostaneme odpovede na všetky otázky, no nikdy neprestaneme mať vieru,“ povedal Kellan. S Brittany teda majú za sebou bolestnú skúsenosť, no je vidno, že sa ňou nenechali zlomiť a len posilnila ich vzájomnú lásku. Držíme palce do budúcnosti a prajeme veľa síl.

Zdroj: Instagram/brittanylynnlutz | Foto: Instagram/brittanylynnlutz, hoperenesmee, kellanlutz, twilight, Pixabay.com