Krásna Miriam Kalisová patrí medzi najlepšie a najobľúbenejšie slovenské moderátorky. To, že je úspešná na televíznej obrazovke, ju však zrejme dostatočne nenapĺňalo, a preto sa rozhodla, že bude robiť i niečo, čo s televíziou absolútne nesúvisí.

32-ročná blondínka sa totiž rozhodla absolvovať náročný kurz, po ktorom sa z nej stala pôrodná asistentka, takzvaná dula. Miriam tento kurz ukončila len nedávno, no už teraz vie, že ju čoskoro čaká jej prvý pôrod v tejto náročnej úlohe. Moderátorka svoj krst ohňom netrpezlivo očakáva a počíta s tým, že ju už o pár dní zavolajú na pôrodnú sálu.
„Dula je pri mamičke ako psychická podpora. Pomáha jej, aby bola v pohode a pokoji a to, na čo nemá ten nemocničný personál čas, to ona rieši s ňou. Lebo oni s ňou nevedia byť stále. Chodí aj na pôrodnú sálu, aby jej bola stále oporou,“ uviedla Miriam pre Nový Čas.

Podľa jej slov, sama pri svojom pôrode podobnú pomoc a asistenciu nemala, taktiež o ňu nežiadala, no keď sa o tomto povolaní dozvedela a niečo si o ňom naštudovala, vedela, že je to presne to, čo chce robiť. „Vôbec to nie je jednoduchá záležitosť. Keď sa človek na takéto niečo prihlási, tak musí prejsť náročným pohovorom a skúškami,“ vysvetlila Miriam. Držíme palce!

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram