Ak ste snívali ako malé dievčatko o tom, že sa stanete princeznou, teraz si tento sen splníte! Pomôžu vám v tom samotné hviezdy. Disneyho princezné sú krásne a každá je niečím odlišná. Zistite podľa znamenia, ku akej princeznej máte najbližšie a čo o vás jej charakteristika napovie. V dnešnej časti si o sebe prečíta prvých šesť znamení zverokruhu, dámy narodené v druhej polovici roka sa môžu tešiť na druhú časť.

 

Vodnár (20.1.-18.2.) – Princezná Anna z Frozen

Ženy narodené v znamení vodnára sú jedinečné, progresívne a udávajú trendy. Ste nezávislé a rady bojujete za dôležité veci. Rovnako ako Anna ste temperamentné, citlivé, energetické, ale tiež plaché.

,,Vodnárkam sa ľahko darí nadväzovať rozhovory s novými ľuĎmi, ako anne so snehuliakom olafom.”

Riadite sa heslom, že vo svete je veľa neobmedzených možností a neznesiete nudu. Nemôžete sa cítiť niekým obmedzovaná alebo brzdená (ako Anna, ktorú držala sestra na zámku), ale túžite objavovať svet. Vodnárkam sa darí ľahko nadväzovať rozhovory s novými ľuďmi, ako Anne so snehuliakom Olafom. Tiež sa rady obklopujú zaujímavými ľuďmi.

Pricezné z rozprávky Frozen, Anna so sestrou Elsou.
Pricezné z rozprávky Frozen, Anna so sestrou Elsou.

Ryby (19.2.-20.3.) – Princezná Pocahontas

Všetky ryby túžia splynúť s ostatnými i so svetom naokolo. Ich intuitívnosť a ,,sedliacky rozum“ im v tom pomôže. Ľahko sa skamarátite a ste otvorené, ak vám niekto vstúpi do života (aj keby to bol zvláštny tvor, ako medvedík čistotný či kolibrík ako mala Pocahontas).

Ryby sú nezištné a podajú pomocnú ruku druhým bez toho, aby za to niečo chceli. Ste umelecké, empatické, starostlivé, romantické a milujete bezpodmienečne.

Pocahontas
Princezná Pocahontas.

Baran (21.3.-19.4.) – Princezná Jasmine z Aladina

Ohnivé znamenie. Ste ako princezná Jasmine, z ktorej srší odvaha, vášeň a nepokojná energia. Sebavedomie a odhodlanie patria k vašim silným a zároveň aj slabým stránkam, pretože nimi môžete dosiahnuť úspech, ale i turbulencie vo vzťahoch (aj Jasmine a Aladin občas spolu nevychádzali).

Ste láskavé, flirtujúce, statočné, súťaživé a bez ohľadu na to, čomu budete čeliť, dokážete si to získať a dobyť. Baranky sú jedným z najdynamickejších a najkomplikovanejších znamení, čo vám zaručí, že váš život nebude nikdy nudný, ako ten Jasminin.

Princezná Jasmine s Aladinom.
Princezná Jasmine s Aladinom.

Býk (20.4.-20.5.) – Princezná Rapunzel z Na vlásku

Ženy narodené v znamení býka milujú krásu a fyzické potešenie. Keď Rapunzel vyšla prvýkrát z veže, bola spoločenská. Napriek tomu sa jej spoločenskosť niekedy javila ako povrchná, pretože svoje pocity nedávala najavo pred hocikým, iba pred dobrými priateľmi, čím sa podobáte povahe Rapunzel. Okrem toho ste silné (pozrite si scénku, kde Rapunzel stojí vyzbrojená s panvicou a výrazom zabijaka), spoľahlivé a veľmi tvrdohlavé.

,,okrem toho ste silné, spoľahlivé a veľmi tvrdohlavé.”

Ochraňujete priveľmi ľudí, ktorých milujete, aj keď proti tomu niekedy bojujú. Máte dobrý zmysel pre humor a ste zmyselné znamenie s romantickou dušou.

Blíženci (21.5.-20.6.) – Princezná Tiana z Princezná a žabiak

Jemné, zvedavé, láskyplné, prahnúce po vedomostiach – také ste. Ženy tohto znamenia oplývajú rýchlou, niekedy až zlomyseľnou energiou. Podobne ako princezná Tiana, ste pozorné, pracovité a fascinované novými vecami (napríklad ako bola Tiana hovoriacimi žabiakmi).

Ste pozorné, pracovité a fascinované novými vecami

Ste výborné rečníčky a hľadáte si priateľov na podobnej komunikačnej úrovni ako je tá vaša. Máte v sebe nepokojnú energiu, ktorú je ťažké uspokojiť a máte jej vždy dostatok na ďalšie dobrodružstvo.

Všetky Disney princezné

Rak (21.6.-22.7.) – Princezná Popoluška

Račice sú nápadité, emocionálne a veľmi citlivé. Podobne ako Popoluška, ste zvodné a jemné (princ ju nemohol dostať z hlavy). Pre druhých ste často záhadou. Podľa vládnutia mesiaca nad vašim znamením často meníte náladu a ste prchavé. Ale len čo na račicu niekto uprie oči a očarí ho na prvý pohľad, tak skoro na ňu nezabudne.

,,ale len čo na račicu niekto uprie oči a očarí ho na prvý pohľad, tak skoro na ňu nezabudne.”

Lev (23.7.-22.8.) – Princezná Mulan

Ohnivé znamenie s vládnutím slnka a symbolom leva sa dá opísať jedným slovom: divoké. Ste veľmi podobná Mulan. Táto princezná je tvrdohlavá, vášnivá a hlavne neuveriteľne lojálna. Levice sú prirodzené a isté vodkyne (pamätáte si na scénku, kde Mulan viedla v prestrojení muža do vojny celú armádu?).

Levice sú tiež dobrodružné a úprimné. Rovnako ako Disney princezná ste schopné sa odlúčiť od svojich blízkych, ak by ste vedeli, že je to pre ich vlastné dobro. Vašou najsilnejšou povahovou črtou je, že môžete dosiahnuť v živote všetko, čo si zmyslíte.

Princezná Mulan.
Princezná Mulan.

Zdroj: popsugar.com | Foto: wikimedia.org, flickr.com, bitsgeo.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Klaudi K.
Obyčajná študentka, ktorá má jeden veľký koníček a tým je písanie. Nasáva inšpiráciu kade tade a píše z každého rožka troška. :-)