Celoslovenská občianska iniciatíva Bojujeme za naše gastro, ktorá stojí aj za „revolúciou“ aktuálneho otvárania podnikov, na svojich sociálnych sieťach uviedla, že disponuje informáciami o nadchádzajúcom lockdowne v čase sviatkov. 

Podnikatelia sú zmätení, nahnevaní a v krachu – to sú hlavné dôvody, prečo sa od utorka zapájajú do menšej „revolúcie“, ktorú spustila občianska iniciatíva Bojujeme za naše gastro. Prevádzky po celom Slovensku sa tak začali hromadne otvárať.

,,Prosím, každý kto vie a má silu bojovať, nech od zajtra bojuje. Z celého Slovenska máme telefonáty, ľudia sa pridávajú na minútovej báze. To, čo sme plánovali, sme dnes pustili celoslovensky do éteru a spôsobili malú „revolúciu“. Každému sme pripravili možnosť sa pripojiť, zúčastniť sa a občiansky sa oslobodiť. Každý z Vás, kto „číta medzi riadkami“, nech číta správne,“ objavilo sa v pondelok na oficiálnej facebookovej stránke spomínanej iniciatívy, ktorú aktívne sleduje viac ako 4 000 ľudí.

Avšak v rovnakom príspevku sa uvádza, že toto protestné otváranie nepodporované vládou nemá trvať dlho. ,,Priatelia, máme 8 dní na to, aby sme slobodne podnikali, aj napriek nejakej pokute a represii. Reálne informácie, ktoré máme, hovoria, že približne 16.12.2020 nastane „lockdown“ zrejme do 7.1.2021,“ stojí v príspevku, žiaľ, bez udania svojho zdroju. A tak je ťažké usúdiť, či je dané tvrdenie pravdivé alebo ide len o ďalší šíriaci sa hoax.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook – Bojujeme za naše gastro | Foto: Facebook – Igor Matovič, freepik.com