Nestáva sa často, aby muži porozumeli ženskému svetu. Kým sú počas materskej dovolenky svojich polovičiek presvedčení, že ide o skutočne o dovolenku, na facebookovej fanpage skupiny ,,Priznania žien” sa objavil príspevok od muža, ktorý vyjadril svoj názor na materskú alebo skôr poklonu všetkým ženám nasledovne. Konečne chlap s triezvym pohľadom! Klobúk dole! :)

,,Čaute. Som chlap, ale musím to tu napísať. Chcel by som vyjadriť môj veľký, preveľký obdiv, poklonu a úctu všetkým ženám, matkám na materskej dovolenke, ktorá vôbec nie je dovolenka tak, ako si to 90 % chlapov myslí. Som, dajme tomu, na polovičnej materskej (neberiem od štátu nič a som normálne zamestnaný) a pracujem štyri dni v týždni po 12 hodín (z toho sú dve denné, dve nočné a dva dni voľno a tak dookola) a počas voľných dní a dní pred nočnou a po nej ostávam s našim malým ročným chlapčekom doma sám, lebo mamka kvôli financiám musela nastúpit späť do práce (úvery, veď to mnohí poznáte) a poviem vám, mám čo robiť stále a je to naozaj vyčerpávajúce a únavné, ale ja sa z toho teším, že môžem svojmu synovi venovať viac času ako doteraz. Materská dovolenka nie je dovolenka (ak tak možno od chodenia do roboty, ktorá bola pred materskou), ale je to drina a kto nezažije ako ja, nepochopí, aj keď som mamke pomáhal vždy so všetkým, aj keď som bol unavený. A nebral som to tak, že mamka si sedí doma na riti a nič nerobí. Vždy bolo navarené, oprané a aj o malého postarané a mamka unavená po celom dni. A ja jej za to veľmi ďakujem. Mamky, veľký obdiv ešte raz. Pekný deň :-) A držte mi palce pri všetkých tých povinnostiach, ktoré ma čakajú.”

priznania

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)