Krátko pred obedom bola zvolaná mimoriadna tlačovka s cieľom informovať slovenskú verejnosť o potvrdení prvého prípadu nákazy novým ochorením, šíriacim sa do Európy až z ďalekej Číny. Kým doposiaľ obávaný koronavírus našu krajinu úspešne obchádzal, dnes je situácia razantne odlišná. Premiér Peter Pellegrini spolu s ďalšími odborníkmi poskytli národu aktuálne informácie o súčasnej situácii.

,,Dnes, žiaľ, sa tu stretávame preto, aby som vás informoval, že Slovensko má prvý prípad ochorenia na nový koronavírus COVID-19,” zneli úvodné slová z úst predsedu vlády, aké nikto z obyvateľov nášho štátu rozhodne počuť nechcel.

Peter Pellegrini

Omnoho zarážajúcejšia je však skutočnosť, že infikovaný muž v uplynulom období domovinu neopustil. ,,Dnes bol potvrdený tento pacient vo veku 52 rokov, ktorý je tohto času hospitalizovaný na klinike infektológie v Bratislave v Univerzitnej nemocnici. Je to človek, ktorý nemá cestovateľskú anamnézu, a to znamená, že v predchádzajúcich dňoch podľa jeho vyjadrení necestoval do žiadnej z krajín, v ktorej sa vírus vyskytuje.”

Ako sa však kompetentným podarilo zistiť, jeho syn prednedávnom navštívil obľúbenú taliansku metropolu, a to dokonca v dobe, kedy ešte nákaza v takej obrovskej miere prepuknutá nebola. ,,Je vysoko pravdepodobné, že ide o sekundárny prenos, nakoľko máme informáciu, že jeho syn bol pred niekoľkými týždňami v Benátkach,” Pellegrini vylíčil podrobnosti o prvom potvrdenom prípade koronavírusu na Slovensku, dodávajúc, že ďalšie informácie budú verejnosti odkryté v najbližších hodinách.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Noviny.sk – spravodajstvo TV JOJ | Foto: Facebook/Noviny.sk, Instagram/coronavirusxeber