Monika Potokárová, ktorá mala ešte celý život pred sebou, sa už na nás pozerá z neba. Okrem obrovského smútku a bolesti však po sebe zanechala aj množstvo ozáznikov. To, prečo si mladá herečka vzala život, si nevie vysvetliť ani jej staršia sestra Erika.

Uplynulý pondelok otriasla Slovenskom šokujúca smrť talentovanej herečky Moniky Potokárovej, ktorú našiel v doobedných hodinách bez známok života jej manžel, herec Róbert Roth. Dovtedy však nič nenasvedčovalo tomu, žeby mladú krásku skľučovali nejaké problémy.

Deň pred tragédiou hovorila s rodičmi

„Monika sa ešte v sobotu rozprávala s mamou, aby jej objednala žehličku. Hovorila s rodičmi aj deň pred tragédiou. Možno je za tým niečo iné, ale nevieme čo. Večer pred nešťastím sa chystala na nejakú párty, kto vie, čo sa mohlo stať….“ prezradila Novému Času brunetkina staršia sestra Erika, s ktorou mala veľmi dobrý vzťah.

„Bola to najlepšia sestra na svete. Mala o dvanásť rokov menej ako ja, takže som pre ňu bola niekedy aj ako mama. Teraz, keď sa dostávala do veku, že by sme mohli byť viac sestry a rozprávať sa ako dve ženy, stala sa táto nepochopiteľná vec. Nevieme si to nijako vysvetliť…“ uviedla v súvislosti s Monikiným nečakaným krokom, ktorý celú jej rodinu položil. Erika sestru videla naposledy pred mesiacom, kedy vyzerala úplne v poriadku.

Robo vraj Moniku veľmi miloval

37-ročná Erika na Moniku nešetrila slovami chvály ani čo sa týka jej hereckého talentu, o ktorom vraj počas jej detstva nikto netušil. Bolo tak obdivuhodné, že sa dokázala presadiť sama, pričom to dotiahla až do vytúženého divadla, kde sa zoznámila so svojou láskou.

„Bola šťastná, že sa jej podarilo dostať do Slovenského národného divadla… S Robom som sa videla asi len dvakrát. Bol veľmi milý a moji rodičia vždy vravievali, že Moniku veľmi miluje. V našich očiach bolo medzi nimi všetko v poriadku,“ vyjadrila sa na adresu herečkinho 47-ročného manžela Roba a ich vzťahu nešťastná Erika.  „Keby som sa teraz mohla s ňou rozprávať, povedala by som jej, že všetko v živote sa dá vyriešiť…” dodala na záver svojej mrazivej spovede o zosnulej sestre.

Monika Potokarova

Zdroj: Nový Čas | Foto: Facebook/Robert Roth, Instagram/monikapotokarova, peterzakovic