Svetoznámy časopis People uverejnil rozhovor s odborníkmi na psích štvornohých miláčikov a priniesol odpoveď na otázku, ktorú si už zrejme nie raz položil každý majiteľ chlpatého psieho maznáča. O čom psy snívajú?

Pes je vraj najlepším priateľom človeka a každý, kto má alebo mal doma takéhoto štvornohého chlpáča, môže túto vetu len potvrdiť. Majitelia psov sa z času na čas zvyknú pozastaviť a pousmiať nad tým, keď ich psík spí a je jasné, že sa mu niečo sníva. Určite väčšina z vás pozná tie pazvuky, strihanie uškami či rôzne akrobatické pohyby labkami. O čom však psíky snívajú? Časopis People priniesol odpoveď!

V rozhovore pre People odborníci upozorňujú na to, že sny človeka sú úzko späté s tým, čo daný človek počas dňa prežil. Sny sú však menej logické a viac vizuálne, no a u psov je to presne rovnako. Keďže hlavnou postavou v živote psíka je jeho majiteľ, prípadne rodina, je zrejmé, že váš chlpatý kamarát sníva práve o vás. O tom, čo s vami zažil alebo čo by chcel zažiť. Prípadne o tom, ako by vás mohol potešiť.

Výsledky, s ktorými spomínaní vedci a odborníci z Harvardu vyrukovali, určite potešia každého majiteľa psíkov, ale mne aj tak nikto nevezme názor, že môj pes viac sníva o jedle, ako o svojom majiteľovi. Možno som však len pri výbere štvornohého kamaráta natrafil na jedinečný exemplár – psa maximálne pažravého. :)

Zdroj: People.com | Foto: Giphy.com, YouTube