Zdravotníctvo patrí na Slovensku medzi najcitlivejšie a zároveň najkomentovanejšie témy, ku ktorej má väčšinou každý z nás vždy čo povedať. Najnovšie tak určite rozvíria bohatú diskusiu výsledky prieskumu Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy, zameraného na tunajšie nemocnice.

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy si už po piatykrát vzal na mušku slovenské nemocnice, ktoré hodnotil na základe viacerých faktorov, akú sú kvalita zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť našich najväčších zariadení.

V rebríčku štátnych univerzitných a fakultatívnych nemocníc najlepšie obstála Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica, ktorá podľa INEKO z hľadiska medicínsko-ekonomickej náročnosti diagnóz pacientov hospitalizuje v priemere najkomplikovanejších prípady na Slovensku. Druhé miesto obsadila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN a bronzová skončila Univerzitná nemocnica Martin.

Čo sa týka všeobecných nemocníc, v tejto kategórii bodujú na najvyšších priečkach Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, štvornásobná minuloročná víťazka Ľubovnianska nemocnica a tretie miesto obhájila štátna Nemocnica Poprad, a.s. Kompletné výsledky si môžete pozrieť v priložených tabuľkách.

Zdroj/Foto: ineko.sk, lekari.sk