Vedci a lekári z celého sveta usilovne pracujú nielen na objavení účinných liečiv proti novému typu koronavírusu, ale tiež na odhalení všetkých jeho potenciálnych symptómov. Práve včasné určenie správnej diagnózy by mohlo zabrániť extrémne rýchlemu šíreniu respiračného ochorenia, ktoré sa u každého jednotlivca správa nevyspytateľne. Podľa doterajších štúdií bol zistený ďalší vysoko pravdepodobný príznak, aký rozhodne stojí za pozornosť!

Zdravotníci z viacerých krajín sa spojili s cieľom čo najhlbšie preskúmať vývoj a priebeh mimoriadne komplikovaného ochorenia Covid-19. K množstvu doteraz zistených príznakov sa pridružil nový, na ktorý sa malo sťažovať viacero infikovaných pacientov z rôznych kútov sveta.

koronavirus

Vysoké horúčky, zimnica, urputné bolesti hlavy a svalov, neutíchajúce záchvaty kašľa, dýchavičnosť či tráviace ťažkosti – to všetko sa nachádza na zozname nepriaznivých prejavov nebezpečnej choroby. Odborníci sa však zhodujú v tom, že vírus naďalej mutuje a jeho odhalenie sa stáva čoraz väčšou hádankou.

Práve preto lekári naliehavo varujú pred ďalším symptómom, objavujúcim sa u viacerých ľudí s koronavírusom. Niektoré liečené osoby sa údajne zhodne sťažovali na dočasnú stratu chuti a čuchu, známu pod pojmom anosmia. Hoci sa jedná o pomerne častý sprievodný jav aj pri iných infekciách, pokiaľ u seba uvedený problém reálne spozorujete, aspoň z preventívnych dôvodov radšej ostaňte doma.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: statnews.com | Foto: Pixabay.com