Drag Queens, čiže muži, ktorí svojim líčením a obliekaním karikatujú ženy, v poslednej dobe nadobudli obrovskú popularitu. Charakteristickými znakom Drag Queens je výrazné, priam až prehnané líčenie na dosiahnutie dramatického efektu. Niektorí muži si túto činnosť zvolili za svoju profesiu, iní napodobňujú ženy vo voľnom čase a zúčastňujú sa rôznych súťaží. Tu sú najznámejšie Drag Queens Instagramu.

 

Ru Paul Charles

Pochádza z Ameriky, kde pôsobí ako herec a spevák. Od roku 2009 je producentom a uvádzačom reality show RuPaul’s Drag Race, za ktorú v roku 2016 vyhral Primetime Emmy Award.

Hungry

Pochádza z Berlína a na Instagrame vystupuje pod menom @isshehungry, kde má viac ako 115-tisíc followerov. Okrem dragu sa venuje aj návrhárstvu a modelingu. Jej charakteristicým znakom sú ilúzie očí.

Alaska

Alaska je meno, pod ktorým vystupuje Američan Justin Honard. Najznámejšia je vďaka svojej výhre v Ru Paulovej Show. A pokiaľ ste si dobre pozreli klip Little Mix k pesničke Power, nájdete ju tam vystupovať tiež.

Laganja Estranja

Laganja Estranja je umelecké meno Jaya Jacksona, ktorý pôsobí v Amerike a v Los Angeles ako choreograf a drag queen. Zúčastnila sa šiestej série RuPaul’s Drag Race, kde skončila na ôsmom mieste.

Foto: Instagram