Slovenskí milovníci seriálov sa už čoskoro dočkajú ďalšej televíznej chuťovky. A nie hocijakej! Ide totiž o námet, ktorý obletel svet a ktorého potenciál ocenil aj velikán filmovej kultúry Steven Spielberg. Načo sa teda môžeme tešiť?

Hlavný motív nového seriálu s názvom Červené pásky nepatrí práve k tým najodľahčenejším – ide totiž o veľmi silný a emotívny príbeh pacientov, ktorí napriek nepriazni osudu a vážnym, často nevyliečiteľným diagnózam, neváhajú žiť pre svoje nádeje a sny. Jeho snahou bude ukázať, že každý človek – bez ohľadu na to, koľko mu zostáva času – má právo na vlastný svet, v ktorom je on víťazom.

10 – 16-ročné deti, vystupujúce v seriáli, ešte ani nestihli začať žiť, no ich ťažká choroba sa im už snaží to jediné, čo majú, vziať. Čo iné im teda zostáva, než bojovať za to, aby každý ich zostávajúci deň stál za to? Srdcervúca slovenská verzia s mnohými známymi tvárami sa na našich televíznych obrazovkách objaví 3. marca.

Červené pásky

Originálny námet, ktorý sa rýchlo rozšíril do celého sveta, pochádza zo slnečného Katalánska. Jeho tvorca Albert Espinosa pritom vychádzal zo svojej vlastnej skúsenosti – ako mladý chlapec strávil dlhší čas v nemocnici. V španielskej televízii TV3 mal seriál s názvom Polseres vermelles premiéru začiatkom roka 2011 a tešil sa mimoriadnemu diváckemu ohlasu. Netrvalo dlho a všimla si ho americká legenda Steven Spielberg, ktorej produkčná spoločnosť DreamWorks námet odkúpila a spracovala. Obyvatelia USA tak seriál poznajú pod názvom Red Band Society.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Seriál Červené pásky

Za Američanmi dlho nezaostávali Taliani, Nemci, Rusi (v spolupráci s Ukrajinčanmi) ani Francúzi. Verzie sa na seba nápadne podobajú – hlavnými postavami je buď pätica alebo šestica ľudí v rozkvete života, ktorý je však veľmi krehký. Napriek tomu sú plní entuziazmu, vďaka ktorému sa nenechajú chorobou zlomiť.

Už čoskoro snáď budeme môcť oceniť, ako sa s náročným námetom a emotívnym odkazom, ktorý v sebe nesie, pohrali slovenskí producenti.

Nový seriál nám ponúkne pohľad na mnohé známe tváre. Medzi nimi budú Soňa Norisová, Alexander Bárta, Marek Majeský, Zuzana Kanócz, Dano Heriban či Gabriela Dzuríková.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Instagram/danoheribanofficial, irenakristinkent, TV Markíza