Vláda pristupuje k ráznym obmenám ešte donedávna platných inštrukcií, týkajúcich sa ochrany obyvateľstva pred novými mutáciami koronavírusu. Okrem zavedenia covid automatu nastáva významná úprava aj pri prekročení hraníc  našej krajiny.

Minister Marek Krajčí informoval na tlačovej konferencii o opätovnom zavedení povinnej 14-dňovej karantény pre občanov, vstupujúcich na územie Slovenskej republiky. Vláda zároveň prerokovala možnosť obnovenia štátnych zariadení, kde je zase možné postúpiť izoláciu.

Na hraniciach by mali prebiehať kontroly každého jedného občana, ktorý je požiadaný o vyplnenie formulára prostredníctvom webovej stránky http://korona.gov.sk/ehranica. Odtiaľ sa odoberie na miesto nariadenej izolácie, pričom absolvovanie PCR testu na ochorenie Covid-19 je možné najskôr v ôsmy deň od započatia karantény.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Prísne opatrenia majú aj svoje výnimky – od nutnosti testovania sú oslobodené napríklad deti do 10 rokov, ak tak nenariadi príslušný úradný orgán alebo lekár. Medzi ďalšie výnimky spadajú najmä pendleri, ľudia, ktorí prekonali covid-19 v posledných troch mesiacoch, prípadne osoby, pravidelne prekračujúce hranice zo špecifických dôvodov.

Ministerstvo taktiež rozdelilo zahraničné krajiny na viac či menej rizikové, pričom každá kategória sa riadi inými pokynmi. Všetky podrobné informácie o nutnosti dodržiavania povinnej karantény a iných opatrení pri príchode z rôznych kútov sveta nájdete —TU—

Zdroj: Tlačová konferencia, Minv.sk | Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Pexels.com, YouTube