Oficiálne tu máme druhú vlnu pandémie koronavírusu a s ňou i sprísnenie doterajších opatrení. Slovensko sa nateraz rozdelilo na zelené, oranžové a červené regióny, pričom v poslednej spomenutej kategórii dochádza k nárastu nových obmedzení!

V pondelok 14. septembra vstupujú do platnosti nariadenia hygienikov, zakazujúce všetky hromadné podujatia v interiéri s účasťou nad 50 osôb, v exteriéri nad 100. Tieto vyhlášky tak odstavia nielen voľnočasové zábavné programy, ale taktiež športové zápasy, koncerty či dokonca rozsiahlejšie divadelné predstavenia.

opatrenia

Ďalej sa nariaďuje ukončenie akýchkoľvek podujatí najneskôr do 23. hodiny, čo platí aj pre reštaurácie, bary a diskotéky. Výnimku tvoria len svadby, tam sa však môže bez výraznejších obmedzení zabávať nanajvýš 30 svadobčanov. Plavárne a kúpaliská sú povinné znížiť povolenú kapacitu návštevníkov o polovicu.

Prísne podmienky sa týkajú Bratislavy a celého bratislavského kraja, vrátane Malaciek, Pezinka a Senca. Za preukázateľné nedodržanie uvedených stanov hrozí usporiadateľom mastná pokuta, šplhajúca sa až do výšky 20-tisíc eur! Bližšie informácie o nových opatreniach nájdete v priloženej reportáži.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto|Video: Instagram/Igor_matovic_olano, Tvnoviny.sk