Posledné dva týždne otriasa Slovenskom brutálna vražda 34-ročnej atraktívnej modelky a učiteľky angličtiny. Napriek tomu, že sa doposiaľ polícii nepodarilo vypátrať meno páchateľa, každým dňom prenikajú do médií nové a nové informácie. Tou poslednou je zatiaľ zistenie, že Viola Macáková bola niekoľko rokov členkou známeho spolku.

Viola prišla o svoj nevinný život brutálnou vraždou, kedy ju niekto na smrť utýral. Jej telo bolo nájdené v bratislavskom Zimnom prístave, nachádzajúcom sa len 5 minút autom od kazateľne náboženskej skupiny Otcov dom, spadajúcej pod známy spolok Apoštolská cirkev. A práve toto podivné miesto mala kráska pravidelne navštevovať, pričom výnimkou vraj nebol ani deň, ktorý sa jej stal osudným.

Podľa informácií portálu Pluska.sk bola učiteľka oddanou členkou kresťanského spoločenstva od roku 2015, čo sa podpísalo i na zmene jej imidžu – nápadná slečna sa zrazu začala celá zahaľovať a menej líčiť. Ku skupine ľudí, ktorí sú zo začiatku až nápadne milí a láskaví, ju údjane dotiahol kamarát.

To, že sa stretnutia prívržencov Otcovho domu Viole zapáčili, sa nemožno čudovať. Poprocková hudba, tanec, mladí a pozitívne naladení ľudia sa na prvý pohľad zdajú byť ako príjemným spestrením voľného času. Avšak bývalí členovia, ktorí sa rozhodli po čase zo spolku odísť, to vidia inak. ,,Zo začiatku vám prídu títo ľudia nesmierne sympatickí. Jej členovia pôsobia, že rozdávajú lásku, sú na seba veľmi milí… a vám nedopne, že vám takto začali vymývať mozog,” priblížila svoju skúsenosť Renáta, podľa ktorej vraj táto cirkev nenechá na človeku nitku suchú. ,,Človek si ani neuvedomuje, do akých vecí ho dotlačia.”

viola macakova

Títo ľudia vedome a deštruktívne pôsobia na tých, ktorí tam idú v dobrej vôli. Dcéra má 34 rokov a zničili jej život. Úplne zmenila identitu, nikdy nebola taká neurotická, melancholická, stratila záujem o všetko,“ pred tromi rokmi sa pre týždenník Plus 7 dní vyjadrila Anna, ktorej dcéru spolok premenil na strhanú a vychudnutú fanatičku, nemajúcu záujem o nič a nikoho okrem svojej “viery”.

O Violinom členstve v cirkvi vie aj polícia, ktorá s ním komunikuje. ,,Boli za všetkými, ktorí sa za posledné dva týždne stretávali s Violou. Nepovažujem však za správne, aby som vám ďalej pokytoval akékoľvek informácie,” pre týždenník Plus 7 dní uviedol vodca tejto skupiny v Bratislave Vladimír Žák.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook/Viola Macáková, Oro By Unique – 24K Gold Henna (Temporary Body Art