Pred pár dňami bol uverejnený celosvetový rebríček krajín, zoradených podľa miery bezpečnosti z hľadiska epidémie koronavírusu. Mnohých obyvateľov nášho štátu určite poteší fakt, že doterajšie prijaté nariadenia krízového štábu vyšvihli Slovensko na krásnu tretiu priečku. Vývoj nového ochorenia sa však v našich končinách od väčšiny zemí predsa len v niečom odlišuje.

V súvislosti s respiračnou chorobou Covid-19 sa často skloňuje pojem rizikové skupiny. Jedná sa o štatisticky najohrozenejšie typy ľudí, kam sa zaraďujú najmä staršie osoby či pacienti so sprievodnými zdravotnými ťažkosťami.

koronavirus udaje

Slovensko doposiaľ nahlásilo 471 infikovaných, z toho 156 prípadov je registrovaných v Bratislavskom kraji. Práve okolie hlavného mesta sa stáva epicentrom, kde nákaza najviac prepukla. Z celoplošného hľadiska u nás ale pozorujeme zaujímavý jav – podľa aktuálnych informácií Ministerstva zdravotníctva patrí najviac nakazených osôb (celkovo 149 pozitívnych prípadov) do vekovej kategórie v rozmedzí 30 až 44 rokov.

Na druhom mieste sa nečakane ocitajú teenageri od 15 rokov a mládež do 29 rokov (celkovo 125 pozitívnych prípadov). Pozoruhodný priebeh nákazy v tejto krajine je možné logicky odôvodniť napríklad tým, že mladšie ročníky viac cestujú, prípadne sa častejšie zhromažďujú. Slovenskí seniori na rozdiel od tých talianskych uprednostňujú domáci pobyt a domovy opúšťajú len v nevyhnutných prípadoch. Spolu s deťmi do 14 rokov sa naši dôchodcovia zaradili do najmenej početného tábora potvrdených maródov s koronavírusom.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

koronavirus seniori

Zdroj: Mzsr.sk | Foto: Pexels.com, Pixabay.com