Kto sa neteší na najkrajší deň v roku? Áno, práve 24. decembra bude v každej rodine panovať nádherná vianočná nálada plná lásky a očakávaní, čo si kto nájde pod stromčekom. A aké by to boli Vianoce bez rozprávok? Tento rok bude mať na Štedrý deň premiéru nová česko-slovenská rozprávka Zázračný nos!

Zázračný nos alebo “Na pravú lásku treba mať zázračný nos”- aj to je názov novej rozprávky, ktorú odpremiéruje RTVS na Štedrý deň o 19:40 a ČT1 na druhý sviatok vianočný o 20. hodine. Príbeh sa natáčal počas leta tohto roku na Smolenickom zámku, Buchloviciach, Trnave a v českej obci Lednice.

Rozprávka je klasicky ladená motívom lásky a dej sa odohráva v dvoch kráľovstvách. V hlavnej úlohe sa predstavia dve princezné Diana a Adela, ktoré sú súce na vydaj. Avšak Diana si nie je istá a pochybuje o láske svojho vyvoleného – vojvodu Filipa, s ktorým je zasnúbená už odmalička vďaka svojmu otcovi. Pokúsi sa teda overiť si ho a dostáva sa do začarovanej situácie. Vypije elixír, ktorý by jej mal ukázať budúcnosť. Vtedy jej však nečakane narastie dlhý nos, ktorý paradoxne nakoniec môže potrápiť práve princeznú Adelu. Ako to nakoniec všetko dopadne? :)

V rozprávke sa predstavia herci ako Miro Noga, Marián Labuda st., Kamil Mikulčík či Anka Šišková. Dámy, tiež sa už nemôžete dočkať vianočného večera? :)

Prvá krátka upútavka k novej rozprávke

Zdroj: Medialne.etrend.sk | Foto/Video: Youtube