Po poslednom dueli sa diváci Farmy rozlúčili s Matúšom, ktorý rovnako ako jeho predchodcovia zanechal list, kde zvolil aj nového farmára týždňa – prvé prekvapenie nastalo, keď súťažiaci zistili, pre koho sa Košičan rozhodol. Druhý a väčší šok prišiel hneď potom. 

Matúš pred svojím odchodom zvolil za farmára týždňa Vladislava, čím na statku poriadne zamiešal karty. Podľa výrazov tváre súťažiacich je jasné, že ako jediný túto možnosť do úvahy bral Erik.

Vladko a potetovaný východniar sa v dome pravdy zblížili natoľko, že starší duelant pochopil, kde urobil mladík z Košíc chybu. Podľa slov 44-ročného finančného poradcu sa Matúšovi stalo osudným jeho hodovanie alkoholu. Nový farmár týždňa, znechutený bujarými oslavami svojich kolegov, sa tak rozhodol konať.

,,Rozmýšľam nad tým, že vyhlásim prísny zákaz alkoholu, že by som celý alkohol, čo príde na Farmu počas môjho farmárčenia, odkladal do farmárskeho príbytku a po konci môjho termínu sa bude môcť rozdeľovať,” po poďakovaní prehlásil pri stole pravdy Vlado, pričom taktiež spomenul, že bude odoberať aj alkohol, ktorý súťažiaci dostanú ako dar od ich najbližších. Prekvapenie nedokázala skryť ani Evelyn. ,,Zaujímavé,” prehlásila moderátorka s veľkým záujmom v očiach.

Adam neváhal Vladka na kameru prirovnať k Hitlerovi, no a znechutená pokrytectvom bola taktiež Eva. Erik vzburu dokonca spomenul hneď po prehlásení farmára týždňa a bez slova neostal ani Heňo – tomu vraj nevadí odopieranie alkoholu, ale samotný zákaz. Celé vyjadrenia šokovaných súťažiacich si môžete pozrieť nižšie.

Foto/Zdroj: videoarchiv.markiza.sk, streamable.com, voyo.markiza.sk