Kto by si nepamätal to malé dievčatko s dvoma vrkočmi z kultového filmu E.T. mimozemšťan? Vďaka tejto snímke sa malá herečka, Drew Barrymore, zaradila medzi hollywoodsku elitu a stala sa z nej skutočná detská celebrita.

Drew Barrymore sa narodila 22. februára 1975 do rodiny s dlhou hereckou tradíciou. Od útleho detstva sa objavovala v rôznych reklamách, pred kamerou sa prvýkrát mihla ako 11 mesačná. V roku 1980 debutovala vo filme ,,Altered States” a v roku 1985 natočila kultového E. Tiho. Úlohu vo filme, ktorá jej priniesla slávu po celom svete, dostala ako sedemročná. Hoci je označovaná za jednu z najtalentovanejších herečiek svojej generácie, v živote prežila viaceré vzostupy a pády.

4

Celosvetová popularita, ktorú získala vďaka roztomilosti, hereckému talentu, ale aj prirodzenosti pred kamerami, sa jej stala takmer osudnou. Po nočných kluboch sa túlala už ako sedemročná, ako 9 ročná fajčila, v dvanástich pila, drogovala a v 15-tich sa definitívne osamostatnila. Kým iné dievčatá bojujú v teenagerskom veku s vyrážkami a nezáujmom chlapcov, Drew absolvovala niekoľko pobytov na odvykačkách.

3

Dnes má herečka 40 a žije usporiadaným rodinným životom. Je vydatá za Willa Kopelmana, s ktorým má dve deti, trojročnú Oliviu a 18 mesačnú Frankie. A práve pre dcéry napísala knihu ,,Wildflower”, v ktorej opisuje svoje neradostné detstvo.

5

Momentálne sa Barrymore venuje promovaniu svojho najnovšieho knižného počinu a v kinách ju môžete vzhliadnuť vo filme ,,Miss you already”. Je to romantická dráma o dvoch priateľkách, z ktorých sa jedna vydá, založí si rodinu a druhá ochorie. Herečka priznáva, že nájsť rovnováhu medzi prácou a materstvom je väčšinou ťažké a musí sa zmieriť s tým, že nič nebude na 100%. A hoci je práca pre Drew dôležitá, na prvom mieste budú vždy deti.

2

Foto: Pinterest