Po smutnej správe o enormnom rozšírení respiračného ochorenia Covid-19 v Domove dôchodcov v Pezinku by sa mohlo zdať, že ostatné centrá s podobným zameraním urobia pre zabránenie vypuknutia nákazy aj nemožné. O to šokujúcejšie znie informácia, že sa rovnaký scenár zopakoval v ďalšom zo slovenských stredísk, určených na opateru najrizikovejších skupín.

V sobotu bola potvrdená katastrofálna informácia o masívnom prepuknutí obávanej infekcie v martinskom Domove sociálnych služieb (DSS) Dom svätého Martina. Z 26 klientov bol nový druh vírusu odhalený u všetkých obyvateľov Domova s výnimkou jedného, a čo sa zamestnancov týka, pozitívne testovaných bolo zatiaľ jedenásť.

Klientmi zariadenia sú ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, zaraďujúci sa spoločne so seniormi do najohrozenejšej skupiny z hľadiska prejavov závažnej diagnózy. Nie je presne známe, odkiaľ mohla infekcia do priestorov budovy preniknúť, no krízový štáb uvažuje o presunutí všetkých infikovaných pacientov do nemocnice.

Na Slovensku evidujeme zatiaľ 11 obetí nebezpečného koronavírusu, z čoho nemalú časť tvoria práve starčekovia z DSS v Pezinku. Prípadmi nekontrolovateľného roznesenia choroby v obidvoch zariadeniach pre najviac náchylných občanov sa bude zaoberať polícia.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

policia

Zdroj: Domov.sme.sk | Foto: Pexels.com