Mrazivý prípad z Plzne, ktorý otriasol celou krajinou dokazuje, že nie všetky ženy sa majú stať matkami. Mladá Češka (20) napriek neočakávanému tehotenstvu dieťa nechcela, a tak sa rozhodla, že ho porodí tajne. Bábätku navyše po pôrode spôsobila zranenia, ktorým, žiaľ, podľahlo. Umrelo skôr, ako začalo žiť!

Hrozný prípad hyenizmu, ktorý si nezaslúži pochopenie, prišiel od našich českých susedov. Mladá žena (20) z Plzne, ktorá nebola pripravená na materstvo, porodila nechcené dieťatko tajne, priamo vo svojom byte. V nedeľu k nej boli privolaní záchranári, ktorí okamžite zistili, že prebehol pôrod, čo však rodička razantne popierala. Kým bola žena následne prevezená na ošetrenie do fakultnej nemocnice, polícia našla v byte matky-vrahyne dieťatko odložené v koši na bielizeň s rozsiahlymi zraneniami hlavičky a tela. „Dieťa malo závažné poranenia hlavy a tela. Narodené dievčatko, bohužiaľ, aj napriek všetkej starostlivosti lekárov ešte tú noc zraneniam podľahlo. Chvíľu po pôrode spôsobila dieťaťu rozsiahle zranenia a schovala ho do koša na bielizeň. Nechcela, aby niekto vedel, že rodila,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Korandová.

Trest ju neminie

Tehotenstvo chcela mladá žena „ututlať“, teraz bude pykať! Krajská polícia ženu obvinila zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy. Hrozí jej trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov alebo výnimočný trest.

Zdroj: cas.sk | Ilustračná foto: pexels.com