Igor Matovič si zrejme ani v tom najhoršom sne nepredstavoval, aké ťažké budú jeho prvé dni na poste premiéra. Napriek tomu, že sa snaží v boji s koronavírusom robiť, čo sa dá, nie všetky opatrenia sa stretávajú s pochopením. Zvlášť tie, ktoré prišli tesne pred Veľkou nocou, vyvolávajú búrlivé reakcie, a to dokonca aj u Matovičových koaličných partnerov. Predseda vlády však všetkým odkazuje: Mám vás na háku!

Bývalá vláda sa musí na aktuálnu situáciu prizerať s poriadne veľkým úsmevom, keď vidí nešťastné dôsledky posledných prijatých opatrení, akými boli včera niekoľko hodinové zápchy, spôsobujúce meškania do práce či neskoré dodanie tovarov do obchodov.

„Chcem normálneho premiéra, na ktorého sa v týchto ťažkých časoch budem môcť spoliehať. A ak sa vám, pán premiér Matovič, zdá, že na základe skúseností z posledných necelých troch týždňov túto funkciu nezvládate, tak prosím… Nemusíte ani prísť do parlamentu a do tridsiatich dní požiadať o dôveru tento parlament. Kľudne to nechajte robiť niekomu, kto si na to trúfne, kto má na to dostatok síl, odvahy a zdravého rozumu,” Igorovi Matovičovi odkázal v príhovore jeho predchodca Peter Pellegrini, ktorý rovnako ako mnoho ďalších ľudi skritizoval aj premiérovu citlivejšiu povahu.

Aktuálny predseda vlády tak už nápor negatívnych reakcií nevydržal a pred malou chvíľou sa národu prihovoril prostredníctvom Facebooku. ,,Asi naozaj nie som vhodný typ na post premiéra. Sedím na vláde a keď minister vnútra vedľa mňa povie, že sa nám nakazil policajt, ktorý eskortoval prišelcov z Tirolska, z ktorých bolo 70 pozitívnych … a teraz máme 23 jeho kolegov v karanténe … prebehne mi mráz po chrbte, zježia sa mi chlpy na stehnách a akosi sa mi mimovoľne zahmlí optika,” Matovič napísal na svoj profil, k čomu priložil aj jasný odkaz.

,,Fajn, hejteri, užite si ma … a vlastne, úprimne, mám vás na háku. Nie som chladnokrvný stroj a nikdy som nebol. Ak ho chcete na poste premiéra opäť mať, musíte sa vo voľbách trošku viacej snažiť,” obhájil svoju osobu, ktorá sa vždy snaží k národu prihovárať úprimne, ľudsky a bez strojenej pretvárky.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Facebook/Igor Matovič, YouTube