Kedysi boli mladé ženy pod čepcom ostro sledované. Snažili sa správať čo najlepšie a byť za ,,vzorné ženušky“. Keďže erotické témy boli na verejnosti tabu, ostávalo spoliehať sa len na literatúru, o ktorej mladé ženy pred rodinou nehovorili a čítali ju tajne pod paplónom. Išlo o literatúru, ktorá mala byť dokonalým návodom, ako sa chovať v manželskom zväzku, tzv. erotická príručka. 

 

Príručku s*xu napísala reverendova žena                     

,,Rady a pokyny pre mladú nevestu, ako sa chovať a ako zachádzať s intímnymi a osobnými vzťahmi vo zväzku manželskom,“ znie v úvode erotickej príručky, ktorú napísala reverendova žena Ruth Smythersová v roku 1894. Ak sa domnievate, že manželstvo povýšila Ruth na prechádzku rajskou záhradou, ste na omyle. Ženy dostali „múdre“ rady a pokyny, ktoré si brali k srdcu a plnili ich do bodky. Čo im radila príručka?

Začiatok erotickej príručky.
Začiatok erotickej príručky.

Ako spať s manželom

Po omáčkach o tom, ako je svadobný deň najšťastnejším a zároveň najhorším dňom nasleduje pasáž, čo má čerstvá nevesta očakávať od svadobnej noci. Prvá spoločná noc s manželom je peklo. Žena to musí dať na sebe znať: ,,Niektoré ženy očakávajú skúšku ohňom cez svadobný deň s radosťou, takých pocitov sa ale vyvarujeme! Hoci je s*x v tom najlepšom prípade odporný a v najhoršom bezbožný, bolestivý a ponižujúci zážitok, musí sa pretrpieť.“

,,žena musí dávať mužovi: zriedkakedy, pomaly a hlavne s nechuťou.“

Príručka opísala manžela ako sebeckého chlípnika mysliaceho len na telesné radovánky a žena musí dávať mužovi: zriedkakedy, pomaly a hlavne s nechuťou.

Finty na oddialenie styku

Múdra nevesta z roku 1894 vedela, že ideálne je spať s manželom čo najmenej. Podľa rád z príručky existujú finty, ako muža odradiť od toho, aby po svojej žene túžil: ,,V tomto ohľade sa dá použiť predstierať chorobu, ospalosť či bolesť hlavy.

,,múdra nevesta z roku 1894 vedela, že ideálne je spať s manželom čo najmenej.“

S úspechom sa stretávajú tiež večerné hádky, doťahovanie, podpichovanie, sekírovanie a hašterenie zhruba predtým, keď obyčajne začína zvádzanie.“

Ak je zblíženie, tak jedine v špeciálnych úboroch

Múdra nevesta tiež nesmie dovoliť, aby jej nahé telo videl manžel. Ideálne je byť s manželom po tme v ,,nočných úboroch“: ,,Nočné úbory si manželia oblečú každý v inej izbe a pri pohlavnom akte si ho nemusia zobliekať, tak dôjde k najnutnejšiemu a najmenšiemu odhaleniu tiel.“ Najlepší úbor bola pre ženu vraj silná bavlnená nočná košeľa.

Čo má vlastne robiť žena počas ,,toho“?

Ako sme sa mohli dočítať, pre ženu bol styk hotová nočná mora. Ruth mala odpoveď aj na to, čo má žena robiť, zatiaľ čo manžel nad ňou funí. Reverendova žena radí: novopečená manželka má ležať nehybne a nesmie vydať ani hláska… alebo si má niečo mrmlať o domácich prácach. A čo potom? ,,Hneď ako muž dokončí pohlavný akt, začne ho múdra žena sekírovať drobnými úlohami, ktoré si praje, aby ráno vykonal,“ uzatvára autorka.

Zdroj: pdfknihy.sk | Foto: wikimedia.org