Tak ako sa hovorí, že v živote muža sú troma najdôležitejšími ženami mama, manželka a dcéra, v živote žien tieto pozície zastávajú otec, manžel a syn. Práve dnes oslavujú svoj sviatok tí, bez ktorých by sme tu dnes neboli – otcovia. Naši hrdinovia, ktorí nás odjakživa chránili a nech sme akokoľvek staré, pre nich navždy ostávame ich malé princezné.

Deň otcov je sviatok, ktorý neoslavuje len otcov samých, ale aj otcovstvo a ich vplyv na spoločnosť. Táto tradícia vznikla v roku 1910 v meste Spokane, štát Washington. Sonora Smart Doddová si chcela uctiť všetkých otcov, ktorí boli ako ten jej. Bol veteránom občianskej vojny a po smrti manželky sám vychovával šesť detí. Pre Sonoru bol hrdinom, a preto navrhla, aby svoj výnimočný deň neoslavovali len matky, ale aj otcovia. Prvýkrát, hoci neoficiálne, sa oslavoval 19. júna 1910 a odvtedy naberal na popularite. Tretia júnová nedeľa sa tak stala sviatkom všetkých otcov.

deň otcov2

Milé dámy, nezabudnite dnes ani vy na svojich hrdinov. Na tých, ktorí pri vás vždy stáli a keď bolo najhoršie, ponúkli vám svoje pevné objatie. Ktorí vás hrdo odvádzali či ešte len budú odvádzať k oltáru. Na tých, ktorí vás stále berú ako svoju malú princeznú a ich náruč je pre vás navždy otvorená. Dnes im darujte úsmev, objatie, poďakovanie a povedzte im, ako ich ľúbite. Pretože otec má v živote ženy nezastupiteľné miesto.

Foto: Pexels

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.