Robíte niečo, čo nechcete? Idete niekam, kde sa vám to nepáči? Neodmietnete stretnutie so známou, ktorú nemáte radi, len preto aby sa neurazila? Takto obmedzujete len samé seba. Zmeňte to!

A vy máte problém povedať nie? My ženy sme veľmi citlivé a neustále berieme ohľad na druhých ľudí. Nechceme zraniť niekoho  city a preto často súhlasíme s vecami, s ktorými nechceme. Ticho ich pretrpíme, len aby boli ostatní spokojní. Prvoradé však je, aby ste boli spokojné vy samé s tým, čo robíte a ako trávite čas. Preto poďte do toho a naučte sa hovoriť krátke slovíčko nie”! Pri odmietaní je dôležité, aby ste druhého človeka neurazili a rozumne mu vysvetlili, prečo s ním napríklad nechcete ísť na rande.

noExistuje veľa dôležitých situácii, kedy máte rozhodne povedať nie. Toto sú tie najpodstatnejšie!

Odmietnite zbytočné pozvanie na kávu

Tieto situácie sa stávajú neustále. Stačí, ak vás pozve dávna kamarátka zo školy, ktorú ste nikdy moc nemuseli. Nechce sa vám s ňou vôbec ísť, no nakoniec súhlasíte a túto schôdzku pretrpíte. Rátate minútu za minútou a tešíte sa, kedy už budete doma. Ak sa však naučíte povedať jednoduché nie” od podobných schôdzok budete ušetrené. Rovnako to platí aj keď vás pozve chlap, ktorý je vám nesympatický a nudíte sa pri ňom. Namiesto toho venujte svoj čas skutočným priateľom, s ktorými trávite čas radi.

Povedzte nie práci, ktorá vás nebaví

Práca síce šľachtí, ale nie taká, ktorá vás nebaví. Príležitostí na ňu nie je veľa, no ak ste už príliš dlho niekde, kde vás to nebaví, zmeňte to! Povedzte nie” svojmu šéfovi a dajte tejto práci „zbohom”. Tiež je iba človek tak, ako vy. Nájdite si niečo, čomu by ste sa chceli naozaj venovať a napĺňalo by vás to radosťou. Ak si neviete nájsť job zo svojho odboru, zatiaľ sa v ňom zdokonaľujte, učte sa, rozvíjajte svoje schopnosti či študujte cudzí jazyk.

Dajte zbohom minulosti

Povedzte nie” spomienkam na minulosť. Nevracajte sa k situáciám, kedy ste zlyhali. Poučte sa, choďte ďalej a viac sa v tom nevŕtajte. Takisto sa nevracajte k starým vzťahom. Odmietajte stretnutia s bývalými. Rozišli ste sa s ním predsa z určitého dôvodu, tak sa zmierte s tým, že sa nezmení!

Ak nemáte chuť na sex, povedzte to

Máte voľný večer, víkend či ste na dovolenke a partner od vás neustále požaduje sex, no vám sa nechce? Rozumne mu vysvetlite, že dnes na to nemáte chuť. Sex má byť predsa pre potešenie obidvoch, nielen pre neho. Keď poviete nie” dnes, o to viac sa bude tešiť na ďalší deň.

Nekupujte to, čo nepotrebujete

Príde za vami kamarátka s katalógom nejakej firmy, ktorá ponúka kozmetiku, riady, lieky, šperky? Toľko vás presviedča, že nakoniec niečo kúpite, pretože ju nechcete uraziť? Nerobte to! Sú to vaše peniaze a váš život. Vysvetlite jej, že teraz nič z toho nepotrebujete a ak náhodou budete, ozvete sa jej vy samé. Vyhnete sa tak zbytočným výdavkom a nákupu vecí, ktoré vám budú nečinne ležať doma.

Povedať nie, je umenie a postupne sa to určite naučíte. Nezabudnite, že to robíte pre seba! :)

Foto: Pinterest