Strašiak menom celulitída vie poriadne potrápiť každú z nás. Chybička krásy, ktorá nevyzerá príliš esteticky trápi nilen ženy s kilami navyše, ale aj svetoznáme modelky či športovkyne. Príčiny jej vzniku nie sú doteraz úplne jasné, no my nebudeme zbytočne plakať nad rozliatym mliekom a radšej vám prezradíme, ako s touto mrchou zatočiť raz a navždy! 

Japonské ženy sú odjakživa symbolom dlhovekosti a mladistvého vzhľadu. Ženy, ktoré sa priemerne dožívajú úctyhodných 84 rokov jednoducho vedia, ako ,,zastaviť čas”. Keďže základom je strava, Japonky si pravidelne doprajú grilované ryby, misku ryže, dusenú zeleninu, polievky, zelený čaj a kopu ovocia. Je dôležité podotknúť, že obyvatelia tejto krajiny skonzumujú 10% rýb na svete, nepoznajú pečivo a sladkosti v podobe zmrzliny či čokolády, jedia miestne ženy veľmi zriedkavo. Nie je to však len o jedle!

Rituál pred sprchou

Japonky sa môžu pochváliť hladkými zadočkami práve vďaka masírovaniu pokožky na sucho. Predtým ako vlezú do sprchy, vymasírujú si celú pokožku tela špeciálnou kefou, bez použitia akýchkoľvek kozmetických produktov. Cieľom takejto masáže je exfoliácia, teda odstránenie odumretých kožných buniek, stimulácia krvnej a lymfatickej činnosti. Tento proces ztenšuje pokožku a pomáha vylučovať toxíny, ktoré tvoria celulitídu.

Ako na to?

  • Použite kefu s rúčkou, ktorej štetiny sú z prírodného materiálu. Tie musia byť dostatočne tvrdé, nie však natoľko, aby vám ublížili. Naopak, použitím kefy s príliš mäkkými štetinkami, nedosiahnete želaný efekt.
  • Všetky pohyby musia ísť v jednom smere – k srdcu, teda tak, ako smeruje lymfatický systém. Nikdy kefou nepohybujte tam a späť, vyhnite sa drhnutiu.
  • Masáž praktizujte raz denne, pokiaľ je celulitída výrazná, môžete si dovoliť dve procedúry za deň. Vaša pokožka musí byť úplne suchá, masáž robte vždy pred sprchou, nikdy nie naopak. Dĺžka sprchy by mala byť 5-10 minút, aby sa pokožka prekrvila a zároveň z nej tak odstránite všetky odumreté bunky.
  • Pokožku masírujte dlhými ťahavými pohybmi, smerom od chodidiel nahor
  • Pamätajte, že počas procedúry by mala byť vaša pokožka stimulovaná, nie podráždená. Pokiaľ procedúru robíte správne, pokožka by nikdy nemala ostať začervenaná.

EXTRA TIP: Po suchej masáži a následnej sprche sú kožné póry ešte stále otvorené. Pre dostatočnú hydratáciu, naneste na celé telo stopercentný panenský olivový alebo kokosový olej.

Prajeme veľa šťastia a veríme, že aj vy sa budete môcť čoskoro pochváliť hladkou pokožkou bez celulitídy! :-)

Zdroj: www.healthyfoodstyle.com | Video: YouTube | Foto: Pixabay.com, Instagram, giphy.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ňussi
Študentka médií, ktorá miluje písanie. Zameriavam sa na krásu, trendy, módu, šoubiznis a aktuálne dianie. Budem veľmi rada, ak vás moje články pobavia, či vyplnia voľný čas. Príjemné čítanie. :-)