Sme neverní! Všetci! Bez výnimky a netýka sa to iba mužov, milé dámy! Ruku na srdce, či ste nikdy ani len nepomysleli na emočno-chemický koktail namiešaný inými rukami než tými, ktoré vyrastajú z ramien vášho muža!

Nevera nie je iba záležitosťou mužov a ich košieľ so zvyškami rúžu na golieri. Neobmedzuje sa na posteľné scény mimo domova a nenahlodáva svedomie iba tým ,,zlým” hriešnym exemplárom, ktoré bez mihnutia oka pošleme do zatratenia. Prekvapivo sa týka nás všetkých. Celého ľudstva a jednej záludnej záležitosti……

Môže za to túžba!

Áno, všetci túžime. Túžime byť milovaní, prijatí, úspešní, krásni, priam dokonalí. Mimochodom, ak by sme poznali pravý význam slova dokonalosť, nikto z nás by ju nechcel. Vážne! Ten, kto je dokonalý, totiž už dokonal, a to doslovne! No a v tej našej túžbe stať sa perfektnou bytosťou potrebujeme svedka. Takého, ktorý by vždy súhlasne pritakával a videl by v nás to najlepšie aj vtedy, keď si sami nevieme prísť ani na meno.

Potrebujeme sa spájať!

Človek sa predsa rodí neúplný vzhľadom na absenciu druhého pohlavného orgánu, ktorý by z neho razom urobil hermafrodita, a teda je jeho primárnou úlohou spájať sa!

Potrebujeme sa spájať!

S kýmkoľvek, kedykoľvek, kdekoľvek avšak iba za účelom jedinej veci – uveriť v svoje hodnoty a vidieť svoje lepšie ja! Najčastejšie sme totiž neverní hlavne sami sebe, a to v otázke sebavedomia, napĺňania svojich snov a viery v ich uskutočniteľnosť. Ale vráťme sa k túžbe. Na pocitovej úrovni by sme ju mohli opísať ako šteklivú predohru v oblasti pod gombíkom nohavíc, zmietanie srdca v záplavách endorfínov a ľahkého smútku s prímesou zamilovaného tlkotu. Motýle v bruchu, pretože tie mrchy tam boli zakuklené a čakali na správnu chvíľu, aby rozpútali flamengo vášne a nechutenstvo v dôsledku vlastného prežívania. Ale čo sa deje v hlave? V mysli nevernej obete túžby? Z pohľadov adepta na neveru vyčítala príval lásky a nadšenia. Opäť sa mohla vidieť v niekoho očiach ako hrdinka romantického filmu, ktorá vstáva nalíčená a ranný bozk dáva vždy zásadne pred umytím zubov. Toto je muž jej života, muž, ktorý konečne vidí, aká je úžasná. Človek, s ktorým prežije tie najhorúcejšie posteľné dobrodružstvá a romantiku na počkanie, pretože tomu verí celým telom aj mysľou.

Nevera nie je iba telesná záležitosť!

Nevera nie je vždy len o telesných túžbach, aj keď áno, dobre vieme, že spájať sa dá rôzne a spodná časť tela je na to priam stvorená. Podstata nevery je však o tom, že neveríme v seba samých, neveríme, že sme milovania hodní, vzrušujúci, zábavní, atraktívni a potrebujeme niekoho, kto by nám to ukázal. Človek totiž prirodzene túži po nových, krásnych a tajuplných veciach. Povedzte, prečo stále meníme svoje smartfóny za novšie verzie, aj keď tie staré stále fungujú? Chceme vzrušenie, zmenu a inováciu!

Podvádzame aj hlavou!

Nie vždy uskutočníme naše tajné predstavy a popri oficiálnom zväzku fantazírujeme o úlete s fešákom, ktorý sa nápadne (NE)podobá nášmu partnerovi! Robíme to všetci a pomerne často. Považujeme to dokonca za nevinnú záležitosť. Nuž, je to lepšie ako byť načapaný pri čine, ale niektoré filozofie a náboženstvá by nás presvedčili, že je to rovnaký hriech ako keby sme svoje fantázie premenili na skutočnosť. Takže o tom pouvažujte a rozhodnite sa, či chcete byť hriešnikom ,,teoretikom” alebo ,,praktikom”.

Genetická predispozícia alebo systém?

Ženy, muži, a dokonca celé ľudstvo má vo svojom softvéri zabudovaný veľmi silný pud, ktorý zabezpečuje život ďalším generáciám. Preto stále hľadáme alfa samcov, spájame sa, túžime, meníme sa. A aj keď je spoločenským trendom monogamia, hlboko v genetickej výbave každého z nás ostala chuť živočíšna a prirodzenosť v ochutnávaní pocitov a iných tiel. A tak často konáme v rozpore s morálnymi zásadami a pýtame sa: ,,Je ľudstvo vôbec uspôsobené žiť v monogamnom zväzku?”

Možno áno, možno nie. Odpovedzte si samé. Možno sme kedysi v jaskyni patrili skôr k zástancom nespútanej slobody a v kožušine pri ohni sa oddávali živočíšnym túžbam. Odvtedy sme však, chvalabohu, prešli aj my abgrejdom a začali vyzerať trochu menej ako opica a podstatne viac ako človek. Vynašli sme žiletky, drahé handry, prostriedky na zlepšenie svojho vzhľadu a tú mrchu, neveru, sme ťahali za sebou predsa až z doby kamennej.

Foto: Pixabay.com | Video: Youtube