Patríte k tým ženám, ktoré by na túto otázku rázne odpovedali nie? Ak áno, nasledujúce riadky sú napísané práve pre vás!

Aj ja som kedysi parila k týmto ženám. Často som mu vravela, že by sa to stalo iba raz a bol by to koniec. Absolútny. Žiadne odpustenie. A viete čo? Ono sa to raz naozaj stalo aj mne.

Podviedol ma. A čo teraz?

Ak si aj vy ako odpoveď na túto otázku predstavujete to, ako trháte spoločné fotky a vyhadzujete všetko, čo vám daroval, sklameme vás. Toto robí len málo žien. Väčšina prepadne v okamihu prevalenia nevery v neutíchajúci plač a žiaľ. Nechcete nikoho vidieť. Chcete byť sama. Áno, máte na to nárok. Nevera je niečo, čo vás hlboko zasiahne, zmení. Z vášho ,,Pána Božského“ spraví za okamih nenávideného človeka a vy preklínate deň, kedy ste ho spoznali. Po dňoch plaču, žiaľu a sebaľútosti prichádza fáza hnevu. Cítite neopísateľný hnev a zlosť, že vás podviedol. Vaša hlava je samé: „Prečo to urobil?“ Analyzujete všetko. Vaše správanie, jeho správanie, snažíte sa nájsť dôvod jeho konania. Po vytriezvení zo všetkých emócií (čo samozrejme potrvá pár dní) prichádza čas položiť si otázku: „Čo ďalej?“ Máte len dve možnosti. Buď mu odpustíte alebo neodpustíte. Ak vezmete do ruky váš mobil a nenájdete si žiaden zmeškaný hovor ani sms správu od neverníka, odpoveď je jednoduchá – neodpustiť. Nastal čas na trhanie fotiek a vyhadzovanie vecí, ktoré vám daroval (peknú kabelku si však nechajte). Neostáva vám nič iné, ako sa zmieriť s touto skutočnosťou. Ak je však váš mobil plný stovkou zmeškaných hovorov a ľútostivých smsiek prosíkajúcich o odpustenie, dajte mu šancu. Nemyslíme tým, že sa mu máte ihneď vrhnúť do náručia a všetko jednoducho odpustiť. To nie. Máte mu však dať  šancu na vysvetlenie. Rozhodnutie či mu predsa len odpustíte nechajte na svoj vnútorný hlas. Verte nám, budete to cítiť. Nech by vám vaše kamarátky vraveli hocičo, dajte na svoje srdce.

Odpustím mu

Ak mu jeho prešľap odpustíte, vás vzťah čaká ťažké obdobie. V prvom rade nechcite vedieť žiadne detaily z jeho nevery. Načo? Predsa ste už trpeli dosť. Táto téma by sa mala pre vás stať tabu a úplne ideálne by bolo, keby ste sa o tom už nikdy ani nezmienili. Áno, vraví sa to ľahko. Ale verte nám, že posledné po čom túži je dookola počúvať to, čo vám urobil, ako veľmi vás tým sklamal a podobné výčitky. Preto by ste mu toto jeho previnenie nemali neustále pripomínať.

Začíname odznova

Väčšina nevier je len dôsledkom dlhotrvajúcich vzťahových problémov. Priznať si túto skutočnosť je veľkým pozitívnym krokom. Ak sa rozhodnete, že začnete odznova, stanovte si pravidlá vášho nového vzťahu, v ktorom nevera už odpustená nebude. Musí vedieť, že dostal poslednú šancu. Obdobie po nevere je ťažkým pre obe strany. Aj tu však pomôže čas. Ten zmierni vašu bolesť i hnev a pomôže zabudnúť. V začiatkoch staronového vzťahu mu nevenujte toľko času ako kedysi. Musí si ho zaslúžiť. Musí vás dobíjať tak, ako na začiatku a ukazovať, že mu na vás záleží. Ak uvidíte, že to tak naozaj je, budete sa pri ňom znova usmievať, budete sa tešiť na spoločné strávené chvíle, bude vám znova chýbať, ste na dobrej ceste.

Aj napriek tomu, že neveru nechce zažiť nikto z nás, mnohým sa to stane. Sme proste iba ľudia. Naše konanie je často plné chýb, z ktorých sa však dokážeme poučiť. A takto je to aj so samotnou neverou. Aj keď vám po prepuknutí ublíži, v konečnom dôsledku mnohým vzťahom pomôže a urobí ich ešte silnejšími. Asi už tušíte ako to v mojom prípade dopadlo. Áno, odpustila som mu. A viete čo? Neľutujem to.