Svet, ktorý je plný nádherných miest a neuveriteľných scenérií, sa dokáže v okamihu premeniť na miesto plné nenávisti a ľudskej zloby. Tí, ktorí celý život pracovali, aby si na staré kolená mohli užiť zaslúžený dôchodok, žijú neraz v absolútnej biede, ktorá je mnohokrát doslova bojom o prežitie. Podobnú skúsenosť má aj 86-ročná dôchodkyňa, ktorú agresívne napadol mladý muž!

Poníženie, bitka a strach. Aj tak by sa dala opísať priam neuveriteľná skúsenosť 86-ročnej Júlie, ktorú kvôli peniazom fyzicky napadol 24-ročný Pavol. Babičku, ktorú doslova zmlátil mladý muž, previezli s podliatinami do nemocnice v Lučenci. „Bola tma a svietila som si len sviečkou. Zrazu ku mne prišiel nejaký mladý muž a pýtal odo mňa peniaze. Keď som mu povedala, že ja nič nemám, tak do mňa strčil a spadla som tak, že som sa udrela o kachle,“ uviedla pani Júlia pre pluska.sk.

Útla žena bola neskôr presvedčená, že je už v dome sama a sadla si na posteľ. „Lenže on tam bol a začal ma šacovať, hľadal mi po vreckách peniaze a stále ich aj pýtal. Lenže ja nemám peniaze a zadarmo ma zbil. Potom ma ešte aj udrel po tvári, neviem koľkokrát, ale pozrite sa mám ju celú poznačenú a ešte aj krvavý znak. Všetko ma bolí aj čelo, aj tvár, aj nohy, aj ruky. Ja potrebujem doma robiť a on ma takto zbil,“ dodala.

„Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil zo zločinu lúpeže a zločinu porušovania domovej slobody 24-ročného muža z Kokavy nad Rimavicou. Žene spôsobil zranenia s predpokladanou dobou liečenia 2 až 3 týždne. Obvinený je stíhaný na slobode, za tieto skutky v prípade dokázania viny, môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Starenka, na ktorej sa vyzúril 24-ročný mladík z Kokavy nad Rimavicou, žije v príšerných podmienkach. V dome nemá teplo, elektrinu, ba ani sklá v oknách, ktoré sú ,,zabezpečené” handrami. Jej príbeh nebol ľahostajný mladému mužovi, ktorý zdieľal na sociálnej sieti Facebook obdivuhodnú výzvu: ,,Dnes, ako som napísal, som navštívil pani v Kokave nad Rimavicou. Teta je na svoj vek 87 rokov zdravotne v poriadku, je nachladnutá a kúsok dobitá mladým mužom. Teta žije v jednej miestnosti z domu, nakoľko druhá časť jej vyhorela. Pec na kúrenie má, ale chýba voda a elektrika. Okná má v dezolátnom stave. Tie treba opraviť alebo zabedbiť doskami. Brat jej sľúbil, že na jar jej spraví elektrinu a vodu, nakoľko jej on poskytol dom, v ktorom býva. Čo by sa zišlo: drevo (nemá už skoro žiadne), deky, paplón, prípadne druhá posteľ alebo matrac, teplé šatstvo (pani je tak 150 cm vysoká), dezinfekčné prostriedky, farbu na premaľovanie miestnosti, kde býva, kladku a reťaz, nejaký nábytok. Teta ďakovala Bohu, že sme prišli a bola vďačná za jedlo, ktoré sme doniesli.”

V prípade, že by ste úbohej žene chceli pomôcť aj vy, hmotné veci jej môžete zaslať na:

Júlia Fačková
Obecný úrad
Nám. 1. mája 480/1
985 05 Kokava nad Rimavicou

Zdroj: Pluska.sk, Markíza.sk, Facebook, YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)