Najhoršie obdobie svojho života momentálne prežíva matka štyroch detí, ktorá sa pred niekoľkými rokmi vydala za Araba pôvodom zo Saudskej Arábie. Dnes má z neho obrovský strach. Na muža podala niekoľko trestných oznámení pre domáce násilie, no slovenská polícia celý prípad zmietla pod stôl. Dôvod je šokujúci! 

Katarína prijala islamské náboženstvo pol roka pred svadbou. Spolu s manželom a deťmi žili pokojne na Slovensku. Láska s cudzincom sa však náhle zvrtla a jej manžel začal uplatňovať islamské zvykové právo Šaría. V ňom sú ženy každodenne ponižované ak neplnia vôľu svojho manžela. Rozhodla sa preto konať a podala na neho niekoľko trestných oznámení. Ani to jej však nepomohlo a prípad bol označený za priestupok.

Maximálne zarážajúce je odôvodnenie zastavenia trestného stíhania v spise. Dočítame sa tam:

Oznamovateľka v rámci trestného oznámenia uviedla, že v roku 2004 dobrovoľne konvertovala na islam asi pol roka predtým, ako spoznala svojho súčasného manžela. Čím fakticky prijala náboženské ako aj spoločenské zvyklosti moslimskej časti obyvateľstva.

islam

Znamená to teda, že na Slovensku nebudú viac trestané činy v rozpore s našim právom len kvôli tomu, že ich hocijaká náboženská skupina považuje za prijateľné? Rodina žije na Slovensku, kde platia iné zákony ako v moslimskom svete. Vyšetrovateľka ale pri vyšetrovaní tohto prípadu postupovala podľa islamského právneho systému. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár označil tento postup za obludný a v prípade začal okamžite konať.

Arab bol následne umiestnený do cely predbežného zadržania z dôvodnej obavy, že by mohol utiecť a taktiež, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.

Policajný prezident Tibor Gašpar uviedol, že dá preskúmať i kontrolnú činnosť nadriadeného vo vzťahu k vyšetrovateľke, ktorá sa prípadom Kataríny zaoberala.

Správu priniesla: TV JOJ | Foto: inquisitr.com