Napriek tomu, že od poslednej knihy zo série príbehov o Harrym Potterovi už ubehlo niekoľko rokov, niektorí fanúšikovia stále dokážu odhaliť doteraz nepovšimnuté detaily. A je to tu opäť!

Pokiaľ ste fanúšičkou filmovej alebo knižnej série Harry Potter, určite poznáte tzv. Rozprávku o troch bratoch. S radosťou vám však trošku osviežime pamäť. V knihe a následne i vo filme Harry Potter a Dary smrti, čo bola siedma časť, sa objavila rozprávka s týmto názvom. Hovorila o troch bratoch, ktorí mali počas prechádzania cez most spadnúť do rieky. Pôvodne ich chcela „uloviť“ Smrť, ale traja bratia sa jej úspešne vyhli a zachránili sa.

Smrti sa tento ich čin nepozdával, ale vymyslela rafinovaný plán. Troch bratov navštívila a ako „odmenu za prekabátenie Smrti“ sa im rozhodla venovať tri dary. Najstarší z bratov si vypýtal najmocnejší prútik na svete. Prostredný brat si vypýtal kameň oživenia, iba najmladší z bratov Smrti neveril a vypýtal si neviditeľný plášť, pod ktorým ho nemohla nájsť ani ona.

Hoci bol tento príbeh v knihe prezentovaný ako rozprávka pre deti, šťastný koniec neprišiel. Prvý z bratov sa tak veľmi vystatoval svojim prútikom, až ho jednej noci v spánku zabil iný čarodejník a ukradol mu ho. Tak si Smrť vzala prvého brata. Prostredný z bratov použil kameň oživenia, aby priviedol späť medzi živých svoju dávno zosnulú snúbenicu. Tá však nikdy nemohla byť skutočne jeho ženou, a tak si po čase siahol na život, čiže Smrť si vzala aj druhého brata. Len toho tretieho nemohla po celé roky nájsť. Až keď sa dožil staroby a úctyhodného veku, rozhodol sa plášť podarovať ďalej a zvítali sa so Smrťou ako starí priatelia.

Iba najmladší z bratov Smrti neveril a vypýtal si neviditeľný plášť, pod ktorým ho nemohla nájsť ani ona. Až keď sa dožil staroby a úctyhodného veku, rozhodol sa plášť podarovať ďalej a zvítali sa so Smrťou ako starí priatelia.

Ako sa neskôr v deji Harryho Pottera ukázalo, nešlo o žiadnu rozprávku pre deti, ale o skutočný príbeh troch šikovných čarodejníkov, ktorí spomínané tri predmety dokázali vyrobiť. Teraz však prichádza to zaujímavé. Jedna z posledných fanúšikovských teórií hovorí o tom, že traja bratia boli v skutočnosti tri reálne postavy z Harryho Pottera!

Teória fanúšikov ohľadom Rozprávky o troch bratoch

Podľa poslednej teórie mal byť najstarší z bratov samotný Lord Voldemort. Túžil po najsilnejšom prútiku na svete a zo všetkého najviac chcel dosiahnuť moc. Kvôli svojej túžbe po moci aj zomrel.

Prostredný z bratov mal byť profesor a neskôr aj riaditeľ Rokfordu Severus Snape. On totiž zasvätil celý svoj život žene, ktorá ho nikdy nemohla milovať – Harryho matke Lilly. Táto láska ho nakoniec stála život.

Tretím a teda najmladším z bratov mal byť Harry Potter. Netúžil po moci, chcel len prežiť pokojný život a predtým, než zomrel, sa so Smrťou zvítali ako starí priatelia.

Kto bol teda Smrť?

Pokiaľ ste uverili tejto druhej teórii o troch bratoch, Smrť nemohol zosobňovať nikto iný, než dlhoročný riaditeľ Rokfordu, samotný Albus Dumbledore. Prečo?

Ešte v prvej časti Harry Potter a Kameň mudrcov venoval Dumbledore Harrymu neviditeľný plášť. Podával mu ho so slovami: „Toto si tvoj otec u mňa odložil. Je čas, aby som to predal tebe. Používaj to s rozumom!“ A keď Harry v siedmej časti Harry Potter a Dary smrti zomrel, ocitol sa na stanici King’s Cross. Tam sa stretol práve s Dumbledorom a obaja sa tu zvítali ako starí priatelia.

Táto fanúšikovská teória vzdbudila taký veľký ohlas, že sa dostala až ku samotnej autorke Harryho Pottera J.K. Rowlingovej. Britská spisovateľka následne na sociálnej sieti Twitter uverejnila nasledovný status: „Dumbledore ako smrť. Je to nádherná teória a sedí to.“

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: Twitter, YouTube, Giphy.com