Ak niekto precestuje 50 krajín – OKEJ, zrejme ostanete prekvapené. Ak ich precestuje 100, niektoré z vás sa možno zamyslia, ako by sa to dalo zrealizovať a aké to musí byť vzrušujúce. Nechať všetko tak, zobrať našetrených 500 eur z posledných výplat a odísť spoznávať svet, mravy, tradície, spôsoby života. Vymaniť sa zo svojej komfortnej zóny a zažiť čaro neznáma. Ak ich však niekto precestuje 181 (!) v priebehu dvoch rokov, a dokonca je to ŽENA (!!!), s úžasom snímame klobúk dolu.

27-ročná Cassandra De Pecol, dievčinka z amerického Connecticutu, brázdi cesty celého sveta od júla 2015 a za ten čas stihla precestovať obdivuhodných 181 krajín sveta. Guisnessov rekord, ako najrýchlejší človek – cestovateľ, sa bude snažiť prekonať s celkovým cieľom návštev 196 krajín. Ostáva jej na to ešte 40 dní. Jej neskutočná púť dostala názov ,,Expedition196″ a na vzrušujúcich cestách pôsobí ako mierová ambasádorka, ktorá bola vyslaná v mene Medzinárodného inštitútu pre mier prostredníctvom cestovného ruchu. Nikomu z nás sa pravdepodobne nepodarí ísť v šľapajách tejto slečny s poriadnou dávkou guráže, avšak jej cestu môžeme sledovať aspoň prostredníctvom Instagramu. Fotografie vám doslova vyrazia dych!

After a 1 hour and 15 minute fast paced uphill trek, I arrived at Paro Taktsang. The pilgrimage was like something out of Avatar, a dream to trek, through low hanging clouds with a harrowing drop at any given moment on either side. Prayer flags swayed through the pines, prayer wheels spinning in the breeze, and tsa-tsas (ashes of the dead) wedged between crevices of stone. Passing over a bridge and waterfall and up the last flight of stairs, I entered one of the chambers where I was completely alone. Tip-toeing past the glowing butter candles and sacred relics, I kneeled on a rug, cracked open an aged window and rested my head on the windowsill to reflect and admire the massive 2,000ft plunge into the vast Himalayan valley below, as clouds swiftly passed. Without my phone or camera equipment, I was able to consciously enjoy this moment in peace. 🏔 • • • #expedition196 #everycountryintheworld

A post shared by Cassie De Pecol | Official (@cassiedepecol) on

 

 

Iguazu (Argentína)

 

Spojené Arabské Emiráty

Kazachstan

Uzbekistan

Reykjavik

Rusko

Zdroj: Boredpanda.com, Instagram