Drogy si v súčasnosti berú čoraz viac ľudí nezávisle od veku či pohlavia. Žiaľ, prepadla im aj mladá 26-ročná žena Dejah Hall, ktorá sa stala na dlhé roky závislou. Napriek všetkému však bola dostatočne silná na to, aby dokázala prestať a na štvrté výročie svojho abstinovania ukázala ľuďom, akou zásadnou zmenou prešla. Inšpirovala tak mnohých ľudí, aby bojovali so svojou závislosťou a nenechali sa zničiť. 

Krásna Dejah Hall, ktorá dlhé roky bojovala so závislosťou od tvrdých drog, zavesila po štyroch rokoch abstinovania na sociálnu sieť Facebook svoju fotografiu ,,pred a po”. Fotku si hneď všimlo veľké množstvo ľudí, ktorí ju zdieľali spolu s jej posolstvom ďalej. Dejah sa na fotografii z obdobia, kedy bola plne závislá, nedá ani porovnať s osobou, ktorou sa stala po rozsiahlej liečbe. Tvrdí, že práve viera v Boha jej ukázala novú silu žiť a skončiť s drogami.

 

„V ľavom hornom rohu je fotografia, na ktorej som plne závislá na drogách,” napísala na sociálne siete mladá žena. „Bola som užívateľom omamných látok a ako u väčšiny sa to začalo postupne zhoršovať, v ľavom dolnom rohu je fotografia zo dňa 12. decembra 2012, kedy som bola zatknutá, a to bol aj deň, kedy som sa odovzdala Bohu.” Svojím príbehom chce inšpirovať všetkých, ktorí bojujú so závislosťou. „S božou pomocou som dokončila bakalára a verím, že sa raz zo mňa stane väzenská dozorkyňa,” ďalej pokračuje vo svojom príbehu. „Dnes sa teším z mojej 18-mesačnej dcérky a každý deň ďakujem Bohu, že nie som tam, kde som bola. Byť triezvym nie je nemožné!”

 

„Nevedela som prestať a jediné, čo som chcela každú chvíľku dňa bolo dostať dávku,” povedala mladá žena pre Daily Mail. „Bola som monštrum, nezáležalo mi na tom, či niekomu ubližujem, nezáležalo mi na ničom.” Zlomový bod prišiel v momente, keď videla svojho dedka v deň jeho 91. narodenín. Vtedy si uvedomila ako drogy prevzali kontrolu nad jej životom. „Objala som ho, pobozkala ho a povedala mu, že ho milujem, potom som začala plakať a zamkla sa v kúpeľni,” opísala svoj zlomový okamih pre US Weekly.

„Pozrela som sa na seba do zrkadla a pomyslela si: „Čo to so sebou robíš? Pozri sa kým si sa stala!” Potom som povedala len jedno: „ Bože, neviem či existuješ, ale ak áno, naozaj potrebujem, aby si ma zachránil.” O pár hodín neskôr bola zatknutá za držanie drog a uväznená na 2 roky. Vo väzení začala s abstinovaním a tvrdí, že najdôležitejšie je požiadať o pomoc. “Nevzdávajte sa ak bojujete so závislosťou!” Tak znie odkaz tejto mladej silnej ženy.

Foto: Instagram, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška H
Študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a čítanie dobrých kníh, najväčšou vášňou však zostáva varenie a pečenie dobrôt. Verí, že sa dá vždy nájsť dôvod na úsmev. A so svojimi článkami sa vo vás pokúsi prejaviť emócie, poradiť, inšpirovať, pretože každá žena potrebuje občas chvíľku len pre seba. (: