Je tomu iba pár dní, čo sa nebojácni zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia rozhodli, že prestanú ignorovať rozdiely platových podmienok na Slovensku a v zahraničí. Šesťdňový štrajk, do ktorého sa zapojilo aj množstvo verejne známych osobností, priniesol konečne svoje ovocie!

Tisíce zamestnancov automobilovej spoločnosti Volkswagen Slovakia si vyhrnulo rukávy a počas ostrého štrajku, ktorý zaregistrovali aj mnohé zahraničné médiá, sa s vervou bili o svoj lepší zajtrajšok. Napriek tomu, že vedenie nemeckej spoločnosti ponúklo v úvode zvýšenie miezd o 9 % v priebehu dvoch rokov a dve jednorazové platby v celkovej sume 550 €, štrajkujúci zamestnanci tento variant odmietli.

Ako sa však zdá, Slováci vo svojom boji predsa len uspeli a podľa vyjadrenia analytika Eduarda Chmelára sa im podarilo priam neuveriteľné víťazstvo. ,,KONIEC ŠTRAJKU VO VW: zvýšenie tarifných miezd o 14,2 percenta, jednorazový príspevok k júlovej výplate 500 eur a jeden deň dovolenky navyše – toto je jednoznačné víťazstvo, gratulujem!” napísal na sociálnu sieť rešpektovaný analytik, publicista a občiansky aktivista Chmelár. Ticho však neostalo ani vedenie spoločnosti, ktoré potvrdilo, že odborári sa v nedeľu dohodli s vedením Volkswagenu na novej kolektívnej zmluve, a teda aj na zvyšovaní miezd. Výroba bude oficiálne obnovená už v pondelok 26. júna, čím je štrajk definitívne ukončený. Gratulujeme!!!

Zdroj/Foto: Facebook