Spoločnosť Neuveríte, koľko štát platí súkromníkom za MOM-ky: Z tých súm padnete na...

Neuveríte, koľko štát platí súkromníkom za MOM-ky: Z tých súm padnete na zadok!

Mobilné odberné miesta, ponúkajúce možnosť otestovať sa na koronavírus, vyrástli v takmer každom meste a obci. Okrem samospráv ich dokázali pomerne rýchlo zriadiť aj súkromní prevádzkovatelia – keď zistíte, koľko si na tomto “biznise” môžu od štátu prilepšiť, možno vás pochytia mdloby.

Portál Pluska informuje o astronomických mzdách, aké jej potvrdil i jeden z majiteľov takzvanej MOM-ky. Do 1. februára 2021 bolo totiž možné zareagovať na výzvu ministerstva zdravotníctva o zriadení vlastného testovacieho stanovišťa, pričom zmluvu mohol uzatvoriť každý, kto bol schopný splniť niekoľko podmienok.

Hlavným faktorom sa stalo disponovanie vhodných priestorov v interiéri alebo exteriéri a tiež možnosť zohnať si ochotný zdravotnícky a administratívny personál. Kto sa do výzvy zapojil, určite neľutuje. Úvodný príspevok na technicko-materiálne zabezpečenie predstavoval sumu 1 118,87, pričom približne rovnakou čiastkou je mobilné miesto odmenené za jeden 8-hodinový odpracovaný deň počas víkendov a sviatkov.

Počas pracovných dní sa honorár pohybuje vo výške 844,52 eur, externé odberné miesta dostávajú ešte o niekoľko desiatok eur viac. Keď si teda zrátame, akou sumou sa prevádzkovateľ MOM-ky dokáže obohatiť za celý mesiac každodenného fungovania, vyšplháme sa až nad 30-tisíc eur! Takéto výplaty sú bezpochyby lákavé i po odpočítaní sadzieb pre zamestnancov, pričom antigénové testy dodáva štát zadarmo.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/Ministerstvo_zdravotnictva_sr