S príchodom letnej sezóny sa, bohužiaľ, každoročne dozvedáme o prípadoch malých detí, ktoré počas vysokých teplôt ostali samé v uzavretom aute. Kým niektoré na nezodpovednosť rodičov tragicky doplatili, iné sa, našťastie, podarilo zachrániť. Pred pár hodinami na južnom Slovensku došlo k nešťastnému incidentu, ktorý si vyžiadal zásah policajtov aj hasičov.

Vo štvrtok boli v meste Veľký Krtíš zalarmované bezpečnostné zložky kvôli prípadu len 9-mesačného bábätka uviaznutého v uzamknutom vozidle – tentokrát ale nešlo o nekalé správanie matky, ktorá by dieťatko bez uváženia nechala samé napospas osudu.

Ilustračná fotka

Hrozivá situácia nastala kvôli náhode, kedy mamička omylom zabuchla vlastné dieťa pripútané na autosedačke, pričom kľúče od auta ostali vo vnútri. Zúfalá žena okamžite prepadla panike a privolala miestnu políciu i hasičov. Dieťatko sa vďaka rýchlemu zásahu profesionálov približne po desiatich minútach strávených v rozpálenom vozidle podarilo vytiahnuť.

Po dohode s vydesenou Slovenkou museli hasiči rozbiť sklá, aby batoľa zachránili. Našťastie však dieťatko nebolo v ohrození života, a tak nebolo nutné privolať záchranárov. Faktom ale ostáva, že s nástupom leta sa čoraz viac zvyšujú hrozby tohto druhu, preto by mali byť rodičia mimoriadne ostražití.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

policia

Zdroj: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj | Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj, Pixabay.com