Päťmesačné dievčatko je zdravé a nič mu nechýba, no napriek tomu sú jeho rodičia zúfalí. Kvôli byrokracii totižto stále nemá svoje meno zapísané v rodnom liste, nemôže teda byť pokrstené, ísť do jaslí či cestovať!

Mama Miriam Bezáková sa pred piatimi rokmi rozišla so svojím manželom, no k oficiálnemu rozvodu stále nedošlo. Ten sa naťahuje najmä kvôli tomu, že majú spoločnú dcéru. Miriam a jej novému partnerovi sa však pred piatimi mesiacmi narodilo dieťa a začali riešiť neuveriteľný problém. Ich dcérke nechcú zapísať do rodného listu meno!

Oficiálne je totižto jeho otcom jej bývalý partner, bez ktorého podpisu to jednoducho nejde. Ten žije v Británii a nie je ochotný ísť na ambasádu dokument podpísať. Tvrdí, že mu nikto v práci deň voľna nepreplatí. Pochopiteľne, otcovstvo chce zaprieť, voči čomu nemá nič ani Miriam, no stále jeho podpis potrebuje.

Rodičia malej Sarah tak musia čakať na súd a dúfajú, že potom už bude mať ich dcérka konečne oficiálne meno, budú ju môcť dať podpísať, zahlásiť do jaslí či vybaviť pas. Jej starí rodičia totižto žijú v zahraničí, takže ich nemôže ísť ani pozrieť.

Zdroj: Markiza.sk | Foto: Facebook/Reflex