Príbeh, ktorý nahneval, a zároveň dojal tisíce televíznych divákov a fanúšikov relácie V Siedmom nebi. Matka Klára sa stará o svoju postihnutú dcéru Katku, ktorá trpí detskou mozgovou obrnou. Na všetko, chvalabohu, nie je sama, keďže sa môže spoľahnúť aj na pomoc manžela Vlada a syna Mareka.

Kameňom úrazu jedného z príbehov poslednej časti relácie V siedmom nebi bol fakt, že rodina, ktorá má doma postihnuté dieťa, nemá od štátu nárok na auto. Matka Klára musí s dcérkou Katkou absolvovať mnoho vyšetrení, ktoré sa konajú vo vzdialených mestách. Rodina auto nemá, a preto si ho musí požičiavať od známych.

“Nárok budeme mať až vtedy, keď bude (Katka) navštevovať nejakú školskú dochádzku. Máme napísané, že sme odkázaní na individuálnu prepravu, ale povedali, že môžeme chodiť vlakom. Lebo máme lístky zadarmo,” prezradila smutne matka Klára.

Vilo Rozboril sa snažil pre rodinu nájsť riešenie, ktorým by všetkým, a hlavne mamine Kláre, uľahčil život. Na konci príbehu im vďaka známej spoločnosti, ktorá sa orientuje na predaj ojazdených a nových áut, jedno auto daroval. Keď ich nový “rodinný príslušník” dorazil do štúdia, skromná rodinka neskrývala obrovskú radosť.

Istý divák napísal Rozborilovi na Facebooku, aby do hľadiska pozval kompetentných ľudí z úradov sociálnych vecí a rodiny. Vilova reakcia je stručná a jasná: “Neprijali by to. Nezáleží im na ľuďoch.”

Vilova reakcia na Facebooku

Radosť rodiny postihnutej Katky z nového auta

Zdroj|Foto: TV JOJ

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.